23 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2009 рік
08.10.2009

Засідання Робочої групи INTOSAI
з державного боргу завершилось у Києві

7-8 жовтня 2009 року в Рахунковій палаті відбулося засідання Робочої групи INTOSAI - Міжнародної організації вищих органів фінансового контролю та аудиту (ВОФК) - з державного боргу. У засіданні взяли участь представники ВОФК із 17 країн світу, зокрема, Мексики, Бразилії, США, Росії, Фінляндії, Швеції, Португалії тощо.

Як зазначив у своєму виступі Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко, відколи у 2005 році РПУ стала членом Робочої групи INTOSAI з державного боргу, нею зроблено дві доповіді на засіданнях щодо особливостей боргової ситуації в Україні й накопиченого досвіду аудиту в цій сфері.

«Ми стали ініціаторами й прийняли на себе відповідальність за дослідження проблематики умовних боргових зобов'язань», - підкреслив В. Симоненко. Він навів приклади з вітчизняної дійсності, коли умовні зобов'язання стають прямими борговими зобов'язаннями держави. Зокрема, це стосується рекапіталізації комерційних банків.

«Щодо зобов'язань перед юридичними особами і особливо по зовнішніх боргових зобов'язаннях цих банків ясності нема, - зазначив Голова Рахункової палати. - Хоча очевидно, що відповідальність за ці зобов'язання зараз лежить на уряді». За словами В. Симоненка, відсутність обліку всіх таких зобов'язань та прогнозу їх виконання в масштабах країни негативно впливає на якість планування та управління державними фінансами в цілому.

Доповідь про підготовку дослідження Рахункової палати з умовного боргу на засіданні Робочої групи зробив директор департаменту з питань державного боргу, міжнародної діяльності та фінансових установ Юрій Іваненко.

Не менш актуальними та змістовними були інші доповіді, озвучені на засіданні Робочої групи. Зокрема, «Вплив економічної кризи на державний борг США» (доповідач - пан Хосе Ойола, помічник директора із стратегічних питань Офісу урядової підзвітності США), «Оцінка ризиків та зниження можливих впливів на структуру державного боргу» (пан Ніколай Суріков, директор департаменту Рахункової палати Російської Федерації), «Оцінка ризиків та зниження можливих впливів на структуру державного боргу» (пан Хеймо Маузер, експерт ВОФК Австрії) та інші.

Учасники засідання обговорили й затвердили низку адміністративних питань діяльності Робочої групи з державного боргу.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України