23 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2009 рік
09.10.2009

У кожній країні повинен бути Закон про систему фінансово-економічного контролю

9 жовтня 2009 року Голова Рахункової палати Валентин Симоненко зустрівся з делегацією Аудиторського суду Бразилії, яку очолював президент Суду пан Убіратан Дініз де Агуаєр. Делегація брала участь у засіданні Робочої групи INTOSAI (Міжнародної організації вищих органів фінансового контролю) з державного боргу, що проходило в Києві 7-8 жовтня 2009 року.

Валентин Симоненко ознайомив делегацію зі статусом і діяльністю Рахункової палати як вищого незалежного органу державного фінансового контролю в Україні та з її міжнародною діяльністю як зовнішнього аудитора ОБСЄ, члена Ради керуючих EUROSAI і керівника спеціальної групи EUROSAI з аудиту використання коштів, виділених на запобігання наслідкам катастроф і їх ліквідацію.

У свою чергу, президент Аудиторського суду Бразилії пан Убіратан Дініз де Агуаєр розповів про специфіку роботи Рахункового трибуналу Бразилії, який організаційно належить до судової системи, проте має право її перевіряти так само, як виконавчу та законодавчу гілки влади. «Запобігти порушенням і не вдаватися до контролюючих репресій - головна мета діяльності Аудиторського суду», - сказав президент Аудиторського суду Бразилії пан Убіратан Дініз де Агуаєр, додавши, що головну увагу його аудитори приділяють жорсткому контролю за виконанням трудових угод і дотриманням трудового законодавства.

У Бразилії кількарівнева система контролю. Зокрема, в травні цього року контролюючі органи заключили угоду про створення системи фінансово-економічного контролю, своєрідного національного кадастру, який об'єднає інформацію всіх служб контролю. «Коли держава створить єдину систему контролю, тоді, можливо, ми переможемо корупцію», - сказав президент Аудиторського суду Бразилії пан Убіратан Дініз де Агуаєр. При цьому Голова Рахункової палати підтримав бразильського колегу, додавши, що «в кожній країні повинен бути закон про систему фінансово-економічного контролю, оскільки перевіряючих органів багато, а кількість порушень зростає. Необхідна ієрархія в системі контролю».

Під час зустрічі чітко окреслилася перспектива співпраці і вирішення конкретних справ, зокрема інтенсифікації таких пріоритетних напрямів співпраці, як космічна галузь та атомна енергетика. Першим серйозним кроком у цьому напряму має стати підписання угоди про співробітництво між організаціями в 2010 році в рамках візиту Валентина Симоненка в Бразилію.

При цьому керівники ВОФК України та Бразилії зазначили, що одним із шляхів практичної реалізації майбутньої угоди може стати аналіз міждержавних угод, зокрема щодо реалізації космічної програми Циклон-4, а також проведення консультацій і семінарів для співробітників обох ВОФК, розвиток взаємодії в галузі підготовки й перепідготовки аудиторських кадрів у рамках співробітництва вищих навчальних закладів України та Бразилії.

Довідка

Заснований у листопаді 1890 року Аудиторський суд Бразилії - це контрольний орган, який здійснює аудит суб'єктів, відповідальних за федеральні державні фонди, активи, а також рахунків інших суб'єктів, які розпорошують кошти державного казначейства. Суд здійснює співробітництво з ВОФК багатьох країн, що включає як допомогу в дослідницькій діяльності, так й інші інформаційні обміни (організація навчальних курсів, технічний обмін відповідно до двосторонніх та багатосторонніх угод).

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України