05 липня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2009 рік
21.10.2009

Відбудеться візит делегації
Державного аудиторського офісу Латвійської Республіки в Україну

22-23 жовтня 2009 року відбудеться візит в Україну делегації Державного аудиторського офісу Латвійської Республіки, яку очолить Генеральний аудитор Латвії пані Інгуна Судраба. Мета візиту - підписання двосторонньої Угоди про співробітництво між Рахунковою палатою України та ДАО Латвії

Під час перебування представників латвійської делегації в Україні вони зустрінуться з Головою Рахункової палати В.К. Симоненком та членами Колегії Рахункової палати. Сторони планують визначити пріоритетні напрями співпраці на найближчий період у рамках реалізації укладеної Угоди.

Для довідки: перший Вищий контролюючий орган Латвійської Республіки був створений у 1918 році. У своїй діяльності ДАО керується статтями 87 і 88 Конституції Латвійської Республіки, які закріплюють його статус як незалежного органу фінансового контролю та регламентують порядок призначення Державного контролера.

З 2005 року змінено основні принципи роботи (до цього головною задачею ДАО Латвійської Республіки було виявлення порушень і спостерігання за тим, щоб винні посадовці понесли відповідне покарання). Тепер ДАО не тільки перевіряє, але і дає рекомендації для усунення недоліків і допомагає керівникам інституцій управляти фінансовими коштами, а також пропонує внесення поправок до нормативних актів. Аудиторський офіс Латвії не тільки займається пошуком помилок у бухгалтерських документах, але і констатує слабкі місця в державних інституціях. ДАО має повноваження щодо аудиту: надходження і витрати державного бюджету і бюджетів органів місцевого самоврядування, використання коштів Європейського Союзу й інших міжнародних організацій, ресурси яких є частиною державного бюджету або бюджетів органів місцевого самоврядування, а також операцій з власністю держави і органів місцевого самоврядування.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України