16 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Засоби масової інформації (ЗМІ) про РП » 2010 рік
18.01.2010

Рахункова палата заявила про стомільйонні недоотримання від надрокористувачів

Державний бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень через зменшення надходжень від структур, що добувають корисні копалини.

До такого висновку прийшла Колегія Рахункової палати, повідомляє агентство "ЛІГА Бізнес Інформ".

Згідно з повідомленням, за результатами аудиту сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок держбюджету, на території Харківської та Полтавської областей у 2008 році та першому півріччі 2009 року, "майже півтисячі підприємств випали з поля зору податківців".

У Рахунковій палаті зазначають, що підприємства НАК "Нафтогаз України", які працюють в цих регіонах, сплатили в 2007 році 46% від загального обсягу збору по Україні, в 2008 році - 33%, а в першому півріччі 2009 року - тільки 29%. Заплановані надходження збору до бюджету у Полтавській області недовиконані на 206,8 млн. гривень, у Харківській - на 207,9 млн. гривень.

"Податкові органи за згодою Мінфіну широко практикують розстрочення платежів при стягненні збору. Строки боргових зобов'язань постійно переносяться, порушаться умови укладання договорів між філіями ДП "Укргазвидобування" компанії "Нафтогаз України" і податковими інспекціями", - йдеться у повідомленні.

Аудитори виявили, що на обліку в податкових органах відсутні 442 надрокористувачів, які мають відповідні дозволи.

"А якщо вони не стоять на обліку, то не підтверджують видобуток корисних копалин і не платять до бюджету відповідний збір. У зв'язку з цим збитки бюджету становили 1 млрд. 267,4 млн. гривень", - зазначають у Рахунковій палаті.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України