18 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2010 рік
31.05.2010

Школа фінансового аудиту

У рамках проекту "Співробітництво у сфері інституційного розвитку між Рахунковою палатою України і Національним аудиторським офісом Швеції" розпочав роботу семінар у рамках підпроекту "Фінансовий аудит", який триватиме з 31 травня до 3 червня цього року в приміщенні Рахункової палати.

Обмін досвідом з проведення аудиторських перевірок щодо відповідності, ефективності використання державних коштів та руху коштів державного бюджету є предметом обговорення українських і шведських колег. Від української сторони у семінарі беруть участь Заступник Голови Рахункової палати України О. С. Яременко, головні контролери - директори департаментів: з питань правового забезпечення В. П. Пилипенко, з питань оборони та правоохоронної діяльності В. І. Невідомий, з питань надходження та використання державного бюджету в регіонах Г. Ю. Самусь, з питань науки та гуманітарної сфери Я. А. Фліссак, з питань соціальної політики Л. В. Вітковська, заступник директора департаменту з питань державного боргу, міжнародної діяльності та фінансових установ А. В. Мамишев, працівники управління стандартів, аналітики та розвитку, управління міжнародного співробітництва. У семінарі беруть участь аудитори, які безпосередньо презентуватимуть процес здійснення аудиту Вищим фінансовим органом України - від планування до звітування. Шведську сторону представляють директор департаменту з питань міжнародного співробітництва НАО Швеції Камеран Кхудур, він же модератор семінару, і двоє його колег, директорів аудиту НАО Швеції.

Вітаючи учасників семінару, Заступник Голови Рахункової палати О. С. Яременко зазначив, що фахівці з фінансового контролю обох країн співпрацюють з 2008 року відповідно до укладеної двосторонньої угоди про співпрацю. "Ми вчимося один в одного і тим самим допомагаємо собі вирішувати внутрішні проблеми, пізнаючи позитивний досвід зарубіжних колег. Ми сьогодні зібралися саме як колеги і тому, презентуючи роботу один одного, очікуємо на отримання раціональних конкретних зразків діяльності шведського Вищого органу фінансового контролю з виконання рекомендацій INTOSAI щодо фінансових аудитів. Ми ж готові представити свої напрацювання у цьому напрямі й почути думку зарубіжних колег".

Розпочали з презентації Стандарту про порядок підготовки і проведення перевірок та оформлення їх результатів - документа, яким Рахункова палата України користується у своїй діяльності. З доповіддю про сутність Стандарту, правові колізії, що виникали на початку створення Рахункової палати і часом виникають сьогодні через недосконалість законодавчої бази щодо діяльності Рахункової палати України, виступив В. П. Пилипенко.

Про методику проведення фінансового аудиту та забезпечення його якості у Швеції розповів учасникам семінару директор аудиту Ян-Аке Нільсон.

Варто відзначити, що одразу стало помітно перехресний інтерес сторін до запропонованих до обговорення тем. Якщо шведських учасників цікавили проблеми імпліментації міжнародних вимог до правової бази з проведення фінансових аудитів в Україні, то наші працівники наполегливо з'ясовували для себе характер взаємних стосунків між НАО Швеції та об'єктами аудитів, нормативне забезпечення і гарантування отримання фінансових документів структур, які перевіряються. Як мовиться, кому що болить.

У подальшій роботі семінару буде здійснено порівняльний аналіз проведення фінансового аудиту Рахункової палати України відповідно до вимог міжнародних принципів та стандартів, погоджено плани подальшої роботи за проектом, включаючи підпроект «Фінансовий аудит», обговорено звіт про роботу семінару, що складе команда НАО Швеції.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України