23 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2010 рік
30.08.2010

Школа аудиту ефективності

25-26 серпня 2010 року в Рахунковій палаті України відповідно до Спільного плану дій на 2010 рік до проекту "Співробітництво у сфері інституційного розвитку між Рахунковою палатою та Національним аудиторським офісом Швеції" відбувся українсько-шведський семінар з питань здійснення аудиту ефективності.

Рахункова палата представила два приклади проведення аудиту ефективності, які дали шведським колегам уявлення про стадію планування, реалізацію та етапи виконання аудиту, вимоги до документів, механізми забезпечення якості в проведенні аудиту та звітність.

Головний контролер - директор департаменту з питань науки та гуманітарної сфери Я. А. Фліссак представив аудит ефективності використання коштів держбюджету, виділених Міністерству освіти і науки України на наукові дослідження. Головний контролер - директор департаменту з питань промисловості, виробничої інфраструктури та державної власності І. М. Заремба презентував аудит ефективності державної системи безпеки судноплавства.

Група експертів Національного аудиторського офісу Швеції поділилася власним досвідом здійснення аудиту ефективності. Крім того, старший радник НАО Швеції Тоні Англерид представив учасникам семінару проект стандартів INTOSAI з аудиту ефективності (ISSAI 3100) та Додаток до ISSAI 3100 «Запровадження сталої функції аудиту ефективності: Вищий рівень керівних принципів».

Учасники семінару обговорили пропозиції колег з НАО Швеції про подальшу співпрацю на основі презентацій спеціалістами РПУ у сфері аудиту ефективності у відповідності до вимог міжнародних стандартів.

Заступник директора департаменту з питань міжнародного співробітництва НАО Швеції Камеран Кхудур, він же модератор семінару, запевнив: «У Рахунковій палаті України створено всі передумови для здійснення аудитів у прив'язці до найкращих світових стандартів і практик. Це стосується і методології, і організації».

Пан Кхудур запропонував розпочати роботу над пілотними проектами з аудиту ефективності, в яких фахівці НАО Швеції проводили б консультації з планування та здійснення цих проектів, а також підготовки звіту, у такий спосіб наближаючи поступ Рахункової палати у напрямку до міжнародних настанов. «Обидві сторони повинні напрацювати реалістичний план, який дозволить чітко закріпити в українському законодавстві повноваження Рахункової палати як вищого органу фінансового контролю країни», - зазначив він.

Під час обговорення результатів роботи семінару начальник управління стандартів, аналітики та розвитку Г. А. Шах підкреслив, що методика проведення аудиту ефективності Рахунковою палатою України й ті механізми, якими послуговуються в НАО Швеції при здійсненні контрольно-аналітичних заході, практично ідентичні. Відмінність між ВОФК обох країн криється скоріше в «етапах зростання», а також в очікуваннях і вимогах, які суспільства України та Швеції виставляють до своїх національних вищих органів фінансового контролю.

Підсумовуючи результати дводенної роботи українських та шведських фахівців, Заступник Голови Рахункової палати О. С. Яременко наголосив: «За час роботи двох аудиторських офісів - України і Швеції - ми переконалися, що ми чесні й відкриті по відношенню один до одного й безумовно знаходимося на правильному шляху».

Сторони також домовились в найближчому майбутньому деталізувати шляхи подальшої співпраці між обома інституціями.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України