28 сiчня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2010 рік
01.10.2010

Делегація Рахункової палати взяла участь у роботі
Х сесії Ради керівників ВОФК держав - учасниць СНД

29-30 вересня 2010 року в м. Єревані (Республіка Вірменія) відбулося засідання X сесії Ради керівників вищих органів фінансового контролю держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, у роботі якого взяла участь делегація Рахункової палати України на чолі з Головою В.К. Симоненком.

На пленарному засіданні сесії В.К. Симоненко виступив під час обговорення теми «Про роль вищих органів фінансового контролю держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в управлінні соціально-економічними процесами в країні».

«У системі розробки механізмів державного управління вищі органи фінансового контролю повинні знайти своє місце, - підкреслив Голова Рахункової палати України. - За великим рахунком, ми повинні виконувати функцію комплексного фінансово-економічного аналізу та контролю з виробленням ініціатив щодо зміни механізмів управління».

Учасники сесії обговорили і затвердили план роботи Ради в період між X і XI сесіями, який передбачає формування і діяльність робочої групи з розробки стандартів державного фінансового контролю для ВОФК держав - учасниць СНД. Також передбачається проведення семінарів і науково-практичних конференцій за темами, що становлять взаємний інтерес. Зокрема, це багатосторонні семінари «Досвід застосування аудиту ефективності у державному фінансовому контролі держав - учасниць СНД», а також «Взаємовідносини ВОФК - Парламент: шляхи підвищення результативності».

Учасники сесії прийняли резолюцію Ради керівників ВОФК - учасниць СНД "Про роль вищих органів фінансового контролю держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в управлінні соціально-економічними процесами в країні». ЇЇ зміст полягає в тому, що стратегічною місією ВОФК держав - учасниць СНД в умовах кризи є активна їх участь у її подоланні, сприяння в рамках своїх конституційних повноважень підвищенню ефективності управління державними фінансовими ресурсами і державною власністю і, як наслідок, забезпечення сталого соціально-економічного розвитку своїх країн.

З ініціативи Рахункової палати України до резолюції увійшло положення про те, що ВОФК держав - учасниць СНД мають брати активну участь у боротьбі з корупцією та забезпечувати прозорість процесів, пов'язаних з надходженням, розподілом, перерозподілом і використанням бюджетних коштів, шляхом здійснення постійного, незалежного та об'єктивного фінансового контролю усього бюджетного процесу, а також вносити до вищих органів державної влади пропозиції з питань вдосконалення законодавства в галузі боротьби з корупцією.

Учасники сесії затвердили положення та регламент Ради керівників ВОФК держав - учасниць СНД і методичні рекомендації щодо використання ключових національних показників при проведенні аудитів ефективності. Також прийнято рішення щодо проведення наступної XI сесії Ради керівників вищих органів фінансового контролю держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в 2011 році у м. Києві.

30.09.2010 в рамках програми проведення засідання Х сесії відбулась зустріч керівників делегацій ВОФК держав - учасниць СНД з Президентом Республіки Вірменія Сержем Саргсяном, в якій також взяв участь керівник ВОФК України. Президент Вірменії надав високу оцінку діяльності ВОФК держав - учасниць СНД в подоланні наслідків глобальної фінансово-економічної кризи та приділив увагу перспективам розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин між країнами Співдружності в посткризовий період.

Після закінчення роботи сесії відбулась зустріч Голови Рахункової палати В.К. Симоненка з новопризначеним Послом України в Республіці Вірменія Кухтою І.П., на якій обговорювались перспективні напрями подальшого розвитку двосторонніх відносин між Україною та Республікою Вірменією. Голова Рахункової палати підкреслив наявність великого потенціалу у розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва України з країнами Південного Кавказу в цілому та зокрема з Республікою Вірменія, про що було наголошено під час зустрічі з Президентом Вірменії Сержем Саргсяном.