28 сiчня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2010 рік
26.10.2010

Рахункова палата відкрита до міжнародної співпраці на теренах економічного розвитку

У Рахунковій палаті України відбулася змістовна і вельми конструктивна зустріч із делегацією Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Зустріч провів Заступник Голови Рахункової палати О.С. Яременко, від Рахункової палати у заході взяли також участь головний контролер - директор департаменту з питань правового забезпечення В.П. Пилипенко, начальник управління міжнародного співробітництва Т.М. Притула, начальник управління стандартів, аналітики та розвитку Г.А. Шах. Групу експертів ОЕСР очолював пан Дір-Ян Краан (Нідерланди).

Як поінформував присутніх пан Дір-Ян Краан, місія ОЕСР в Україні має на меті підготувати експертний огляд бюджетного процесу в Україні. Такі огляди ця авторитетна міжнародна організація, що об'єднує 30 країн світу, постійно готує для держав - членів ОЕСР. Проте останніми роками організація втілює програму підтримки бюджетних реформ у країнах Східної Європи. В Україні представники ОЕСР (а це фахівці з фінансів, проведення аудитів, в галузі податків тощо) планують зустрітися з понад 20 керівниками державних установ, ретельно і різнобічно вивчити сучасний стан бюджетного процесу, описати реальність, яку побачать і зрозуміють, і тим самим -звернути увагу українського Уряду на те, чим і чому бюджетний процес в нашій країні відрізняється від практики країн Європи. Окрему увагу експерти планують приділити питанням фінансового аудиту, зокрема, зовнішньому контролю.

Тож знайомство з діяльністю Рахункової палати, результатами її контрольно-аналітичних заходів - один із важливих етапів експертної роботи групи ОЕСР. Зовнішній аудит наповнення і виконання державного бюджету, методика здійснення аудитів ефективності, рівень співпраці з Верховною Радою України, дотримання незалежності та об'єктивності в роботі Рахункової палати, законодавче забезпечення та фінансова незалежність, - усе це є предметом дослідження експертів.

Значну увагу в ході розмови було приділено питанню повноважень Рахункової палати. Експерти ОЕСР цікавилися, наскільки потужним є опір державних структур перевіркам Рахункової палати, чи реагують правоохоронні органи на виявлені порушення бюджетного процесу у конкретних міністерствах та відомствах, чи має змогу Рахункова палата здійснювати аудит місцевих бюджетів тощо.

Заступник Голови Рахункової палати О.С. Яременко ознайомив експертів ОЕСР з структурою Рахункової палати та завданнями, що стоять перед кожним підрозділом. Особливу увагу він приділив процесу законодавчого і конституційного становлення інституції, зокрема, проблемам, що виникли через скасування Конституційним судом редакції Конституції України 2004 року і повернення до редакції 1996 року.

Коментуючи питання щодо існуючих повноважень Рахункової палати, О.С. Яременко зазначив, що інституція прагне працювати за існуючими у світі міжнародними стандартами, які розробляються Міжнародною організацією вищих органів фінансового контролю (INTOSAI).

Учасники зустрічі висловили задоволення від проведеного обговорення. Керівник групи експертів ОЕСР запропонував Рахунковій палаті України приєднатися до формування розділу експертного огляду, присвяченого зовнішньому аудиту бюджетного процесу в Україні.

На завершення О.С. Яременко сказав: "Чому ОЕСР - сильна і поважна міжнародна організація? Тому що використовує думку і знання, досвід і новації різних країн. Рахункова палата готова співпрацювати з вами, адже докладає всіх зусиль, щоб Україна зміцнювала свої міжнародні позиції в економічній складовій європейського розвитку".

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України