28 сiчня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2010 рік
29.10.2010

Південно-Східний вектор партнерства

Завершився робочий візит делегації Рахункової палати до Соціалістичної Республіки В'єтнам, основна мета якого - підписання двосторонньої Угоди про співробітництво між Рахунковою палатою України та Державним аудиторським офісом В'єтнаму.

Українська делегація на чолі з Головою Рахункової палати В.К. Симоненком перебувала в Ханої з 25 по 27 жовтня 2010 р. У рамках візиту відбулася низка робочих зустрічей у Державному аудиторському офісі В'єтнаму, зокрема з Генеральним аудитором Вонг Дін Х'ю та керівниками структурних підрозділів. У результаті підписано Угоду про співпрацю вищих органів фінансового контролю обох держав. Тим самим закладено підвалини повноцінного і повномасштабного співробітництва між нашими інституціями у сфері обміну професійним досвідом, взаємодопомоги, спільного навчання та підвищення кваліфікації кадрів, спільного проведення аудитів, зокрема, що стосуються питань екології довкілля, виконання двосторонніх міждержавних угод. Підписаний документ розширює поле діяльності обох ВОФК у рамках INTOSAI. Генеральний аудитор В'єтнаму висловив сподівання, що Рахункова палата України поділиться своїм досвідом щодо співпраці з Урядом і парламентом над подоланням фінансово-економічної кризи, особливо що стосується державної фінансової підтримки досягнень науки і техніки.

У ході візиту до В'єтнаму відбулась зустріч Голови Рахункової палати України з Головою Національних зборів Соціалістичної Республіки В'єтнам паном Нгуєн Фу Чонгом. Під час розмови були порушені актуальні теми активізації двосторонніх стосунків між Україною і В'єтнамом як на загальнодержавному, так і міжвідомчому рівнях. Співрозмовники наголошували на традиційно теплих партнерських взаєминах обох держав у минулому і сьогоденні, що обопільно відповідає національним інтересам обох країн.

Голова Рахункової палати України поінформував спікера парламенту В'єтнаму про підписання партнерської Угоди між ВОФК наших країн і висловив сподівання, що його візит до В'єтнаму покаже добрий приклад іншим відомствам і спонукатиме їх до розвитку співпраці між відповідними галузями економіки, аби поновити двостороннє партнерство, яке призупинилося в останні 16 років. При цьому В.К. Симоненко наголосив на значущості і вагомості підвищення ефективності парламентського контролю у сфері державних фінансів. Зокрема, докладно зупинився на тому, що взаємодія парламенту і Рахункової палати закріплена в Україні на конституційному рівні і що ВОФК України є незалежним органом спеціальної конституційної компетенції, а також - одним із найбільш активних і ефективних інструментів публічного контролю за бюджетним процесом.

Чільне місце у розмові було відведено питанню подолання наслідків глобальної фінансово-економічної кризи. В.К. Симоненко зазначив: "Рахункова палата переглядає сьогодні підходи до оцінки процесів управління державою, управління власністю та вартістю активів, виробляє нові засади оцінювання їхнього впливу на прогрес". Далі він висловив думку про те, що в кризі можна бачити не лише нові ризики, а й нові можливості. Так, криза змусила Українську державу відповідальніше поставитися до вироблення абсолютно нових соціальних стратегій, нових способів оцінки ефективності економічних реформ і водночас підвищенню ефективності фінансового контролю за діяльністю органів державної влади.

Підбиваючи підсумки за результатами робочого візиту до ВОФК В'єтнаму, В.К. Симоненко підкреслив: "Це була надзвичайно плідна робота. Система діяльності Державного аудиторського офісу В'єтнаму має свої особливості, і вони є цікавими для нас у сенсі обміну досвідом. І головне: подальший розвиток співпраця між ВОФК України та В'єтнаму дасть поштовх до здійснення спільних контрольних заходів на предмет аналізу міждержавних угод, які незабаром з'являтимуться на теренах налагодження двосторонніх стосунків між Україною і В'єтнамом. І це буде дуже вагомий вклад до розширення економічної співпраці на південно-східному напрямку зовнішньої політики України ".