23 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2010 рік
03.11.2010

Посол Іспанії в Україні відвідав Рахункову палату

У Рахунковій палаті відбулася робоча зустріч Голови установи В.К. Симоненка з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанія Хосе Родригесом Мояно в Україні, в ході якої основну увагу було приділено актуальним питанням двостороннього співробітництва країн і, зокрема, вищих органів фінансового контролю. Ішлося про участь делегації Рахункової палати України у XXXVI засіданні Ради керуючих EUROSAI, що відбудеться у Мадриді 3-7 листопада ц.р., а також про двосторонню зустріч у рамках цього міжнародного заходу В.К. Симоненка з Президентом Аудиторського суду Іспанії Мануелем Нуньєзом Пересом.

В.К. Симоненко поінформував пана Мояно про те, що ВОФК України та Іспанії уклали у 2008 р. Угоду про співпрацю і на разі стоїть питання про активізацію двосторонніх стосунків. Так, існуючий документ потребує практичного наповнення заходами щодо проведення аудитів з перевірки реалізації міждержавних угод між Україною та Іспанією, стан врегулювання і удосконалення трудових відносин, ситуація із соціальним захистом громадян, що працюють в Іспанії. Зокрема, В.К. Симоненко зазначив, що у ході зустрічі із своїм колегою буде обговорено питання проведення у 2011-2012 роках аудиту реалізації угоди між Україною та Іспанією про врегулювання і благоустрій трудових міграційних потоків. Спільний інтерес аудиторів лежить також у площині взаємного сприяння захистові інвестицій, проведенні семінарів та консультацій з метою обміну досвідом.

У ході зустрічі була порушена і тема двосторонніх відносин обох держав. Пан Посол відзначив, що позитивні аспекти співпраці між Рахунковою палатою України і Аудиторським офісом Іспанії є тими цеглинками партнерства конкретних установ та органів влади, завдяки яким вибудовуються сприятливі умови для співпраці обох країн на загальнодержавному рівні.

Про розвиток і активізацію міждержавних стосунків наголошували обидва співрозмовники, підкреслюючи, що з кінця 1990-х років Україна та Іспанія не обмінювалися офіційними візитами на рівні лідерів держав. В.К. Симоненко зауважив, що українсько-іспанські відносини з економічно-фінансових позицій можна охарактеризувати як сприятливі для України, яка має вельми високі обсяги торгівлі з Іспанією (торік 942,5 млн. дол. США).

У ході зустрічі поважний гість був ознайомлений з діяльністю, зокрема міжнародною, Рахункової палати, з її структурою, з особливостями взаємостосунків із Верховною Радою України у питаннях формування, прийняття і контролю за виконанням державного бюджету. Особливу увагу було приділено забезпеченню незалежності та гласності в діяльності Рахункової палати.