24 сiчня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2011 рік
24.06.2011

Рахункова палата відзначила День державної служби
і День Конституції України

24 червня у Рахунковій палаті відбулись урочисті збори з нагоди Дня державної служби і Дня Конституції України. Зі святами працівників вітав Голова Рахункової палати В.К. Симоненко.

Прикметним є те, що День Конституції і День державної служби відзначаються майже одночасно. Адже державна служба функціонує як єдиний ефективний механізм забезпечення стабільності та надійності конституційного устрою держави.

Рахункова палата не тільки сама працює суворо в межах, визначених Конституцією і законодавством, а й робить чимало для того, щоб і інші владні структури не виходили за ці межі у використанні коштів держбюджету.

Державних службовців у нашій установі 437 осіб, з них чоловіків - 205 (47%), жінок - 232 (53%). У відпустці з догляду за дитиною перебувають 29 жінок, ще четверо - на лікарняних в очікуванні народження дітей.

Держава визначила високий статус Рахункової палати серед органів державної влади. Так, із числа державних службовців посади I категорії займають 11 осіб, II категорії - 29 осіб, III категорії - 251 особа, IV категорії - 146 осіб.

Наш колектив складається з людей сумлінних, творчих, енергійних. Середній вік керівників і спеціалістів у цілому по Рахунковій палаті становить 42 роки, працівників віком до 30 років близько 12%. Серед нас більшість людей, відданих державній службі. Cтаж держслужби до 3-х років мають 24 працівники (6%), понад 3 роки - 15 осіб (3%), понад 5 - 93 (21%), понад 10 - 119 (27%), понад 15 - 90 (21%), понад 20 років - 32 (7%), понад 25 років - 64 (15%)!

Трудові досягнення наших працівників відзначені просуванням їх по службі. Так, протягом першого півріччя поточного року у посадах підвищені 17 осіб, у тому числі 9 призначені на посади керівників; 63 нашим колегам присвоєні чергові ранги, з них 11 - вперше прийняті на держслужбу; 31 співробітнику збільшено розмір надбавки за виконання особливо важливої роботи.

Відбувається рух кадрів, націлений на оновлення колективу. Так, від початку 2011 року до нашого колективу ввійшли 24 державних службовці; звільнилася 21 особа, з них 8 - у зв'язку з виходом на пенсію держслужбовця.

Рахункова палата по праву пишається своїм якісним фаховим кадровим потенціалом. У нас працюють 3 доктори економічних наук, з них один член-кореспондент НАНУ; 22 кандидати наук, у тому числі двоє - з питань державного управління; 3 аспіранти; 437 осіб мають вищу освіту, з них: 114 працівників мають по дві вищі освіти, 12 - три освіти, 1 співробітник - чотири, 15 - нині навчаються у вищих навчальних закладах, отримуючи другу освіту або вищий освітній рівень.

З початку поточного року нагороджені заохочувальними відзнаками Рахункової палати за сумлінну працю та високі особисті досягнення 25 наших колег (5,3% від фактично працюючих осіб), а саме: Почесною грамотою Верховної Ради України - 1; Почесною грамотою Кабінету Міністрів України - 2; Подякою Прем'єр-міністра України - 1; Почесною грамотою Рахункової палати - 2; Грамотою Рахункової палати - 3; Подякою Голови Рахункової палати - 10; вручені цінні подарунки 6 особам. Нагородження відбувалися в основному з нагоди ювілейних дат (18 відзнак), до професійних свят (4 нагороди). Як завжди, наша установа гідно представлена на щорічному Всеукраїнському конкурсі "Кращий державний службовець", цього року ми маємо трьох учасників, з яких один переможець та двоє - лауреати I туру.

Головний спеціаліст відділу з питань судової влади департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності О. М. Гаврилюк

Провідний спеціаліст відділу організації роботи територіальних управлінь департаменту з питань використання коштів державного бюджету в регіонах О.М. Чорна

Начальник відділу з питань використання субвенцій департаменту з питань використання коштів державного бюджету в регіонах
Д.В. Круш

У нашому колективі працюють народні депутати України II скликання, безпосередньо причетні до розробки і прийняття Конституції незалежної України, - В.К. Симоненко, А.П. Юхимчук і М.Я. Шулежко.

Фахівці готуючи звіти про проведені контрольні заходи, не просто вказують, що керувалися в роботі певною законодавчою базою і обов'язково - тієї чи іншою статтею Конституції України, а завжди оцінюють діяльність органів влади, які перевіряють, з державницьких позицій та з державницьким розумінням проблем. Працівники Рахункової палати гідно несуть високе звання державного службовця і здійснюють свої функції на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією України і законодавством, забезпечують ефективну роботу Рахункової плати як вищого органу зовнішнього фінансового контролю в Україні.

У своєму виступі Голова Рахункової палати В.К. Симоненко поділився з колективом пронизливо щирими роздумами про місце та значення інституту державної служби у суспільстві, про ставлення до держслужбовців з боку держави на сучасному етапі: "Держслужба - це становий хребет могутності та управлінської міці будь-якої держави. Проте в нашій країні, на жаль, повного розуміння вагомості держслужби поки що немає. Скорочення тисяч службовців виконавського рівня з приходом кожного нового керівництва - це знищення живого організму державного апарату".

"Ми можемо пишатися тим, що наш державний орган є одним із найбільш стабільних щодо кадрового складу, захищений і матеріально, і морально, - вів далі Голова Рахункової палати. - І це дає нам змогу відповідально й віддано працювати, відчуваючи себе державними службовцями, наділеними високим правом незалежного фінансового контролю. Ми свято дотримуємося 5 заповідей нашої справи - законність, плановість, об'єктивність, незалежність, гласність. Я закликаю вас, шановні колеги, пам'ятати їх і дотримуватися. Ми маємо чудові важелі в нашій роботі, і головний з них - говорити правду і тільки правду, залишаючись при цьому незалежними й об'єктивними, розуміючи, що у державі повинен правити закон, а не певна особа. Тож працюймо так і надалі! І тоді, щиро дивлячись в очі суспільству й один одному, ми зможемо казати: "Я - держслужбовець!"

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України