25 травня 2022
13.04.2012

Новообраного Голову Рахункової палати
представлено колективу

12 квітня Голова Верховної Ради В.М. Литвин представив колективу Рахункової палати новообраного Голову Рахункової палати Магуту Романа Миколайовича.

Голова Верховної Ради зазначив, що керівником авторитетної державної інституції, якою є Рахункова палата, обрано справжнього професіонала, що має досвід роботи у фінансовій галузі. "Керувати Рахунковою палатою мають професіонали, а не політики", - підкреслив В.М. Литвин.

Він охарактеризував основні завдання, які парламент поставив перед новообраним Головою Рахункової палати. Найголовніше з них - повернення права контролю за дохідною частиною державного бюджету.

В.М. Литвин наголосив, що в Україні має діяти єдиний центр контролю за бюджетним процесом. І таким центром має стати Рахункова палата як орган зовнішнього фінансового контролю, формуючи сучасні методичні засади аудитів, із врахуванням міжнародних стандартів. Голова Верховної Ради висловив сподівання, що новий очільник Рахункової палати запропонує відповідне бачення розбудови цих напрямів роботи.

Він подякував колективу Рахункової палати і виконуючому обов'язки Голови О.С. Яременку за те, що працювали у непростий перехідний період, поки Верховна Рада визначалася з особою керівника.

Новопризначений Голова Рахункової палати Р.М. Магута запевнив, що масштаби поставлених завдань виконуватимуться відповідно до викликів часу. Зокрема, здійснення контролю не лише за видатковою, а й дохідною частинами державного бюджету входить до функцій практично всіх рахункових палат зарубіжних країн, тож такий крок має стати першочерговим.

Р.М. Магута наголосив, що очікувані перетворення під силу виконати високопрофесійному колективу Рахункової палати, який має високий авторитет як в Україні, так і серед вищих органів фінансового контролю Європи та світу.