16 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2012 рік
27.09.2012

І колег привітали, і планами розбудови інституції поділились

 

Делегація Рахункової палати на чолі з її Головою Романом Магутою взяла участь у роботі VII міжнародної конференції вищих органів контролю державних фінансів (ВОФК) країн - учасниць EUROSAI-OLACEFS (17-19.09.2012, м. Тбілісі, Грузія) «Ефективне управління в державному секторі: роль ВОФК».

На пленарних сесіях учасники конференції обговорили питання прозорості аудитів, управління та звітності як запоруки зростання довіри до влади, обмінялись досвідом реформ у сфері управління державними фінансами. Вітчизняні здобутки, а також масштаби запланованих перетворень презентував колегам у своїй доповіді Голова Рахункової палати України Роман Магута.

Очільник українського вищого органу фінансового контролю за державними фінансами, зокрема, наголосив, що «принципове і надзвичайно важливе на сьогодні питання як для парламенту країни, так і для держави в цілому - це забезпечення контрольних функцій Рахункової палати України у повному обсязі. Саме тому українські аудитори наразі активно співпрацюють зі створеною в країні Конституційною асамблеєю у вирішенні нагальної проблеми - розширення правового поля діяльності РП у напрямі відновлення контролю за надходженням коштів до державного бюджету».

З-поміж чергових пріоритетів розвитку пан Магута назвав розширення контролю за коштами місцевих бюджетів, що повністю збігається з принципами Лімської декларації, а також розробку і ухвалення нового Закону України «Про Рахункову палату України».

Учасники конференції високо оцінили її результати, відзначивши ключову роль таких заходів для налагодження співробітництва між ВОФК країн - учасниць EUROSAI-OLACEFS, а також щиро привітали грузинських колег з нагоди 20-ї річниці створення Рахункової палати Грузії.

Конференція ухвалила Тбіліську заяву, у якій зауважується, що сучасні соціально-економічні умови вимагають від держав реформ у сфері управління державними ресурсами, і наголошується на особливій ролі у цих процесах вищих органів фінансового контролю.

У рамках заходу відбулись двосторонні зустрічі Голови Рахункової палати України з Генеральним аудитором Національного аудиторського офісу Естонії паном Овійром, Президентом Вищої контрольної палати Польщі паном Єзерські та Президентом Аудиторського суду Іспанії, який одночасно за посадою є Генеральним секретарем EUROSAI, паном де Мірандою, під час яких сторони обговорили питання активізації двостороннього співробітництва та подальшого розвитку EUROSAI.

Після закінчення роботи конференції Голова Рахункової палати Роман Магута зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Грузії В.Г. Цибенком. Відбувся конструктивний діалог і обмін інформацією та оцінками сучасного стану українсько-грузинських відносин, зокрема діяльності вищих органів контролю державних фінансів обох держав.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України