21 сiчня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2012 рік
08.01.2013

Розглянуто Колегією Рахункової палати

28.11.2012

Державну підтримку садівництва гальмує недосконале законодавство

 

Використання коштів державного бюджету, виділених у 2010-2012 роках підприємствам аграрного сектору Київської та Черкаської областей на розвиток садівництва, здійснювалося в умовах недосконалого нормативно-правового і організаційного забезпечення. Такі висновки Колегії Рахункової палати за результатами розгляду проведеного аудиту.

У Державній цільовій програмі розвитку українського села на період до 2015 року не визначено заходів з надання державної підтримки на розвиток садівництва та обсягів їхнього фінансування на 2010-2014 роки. У відповідних регіональних програмах також не зазначено, що садівництво є пріоритетним напрямом розвитку в аграрній сфері зазначених областей, не вказані обсяги і джерела фінансування галузі на 2010-2012 роки і до 2014 року.

Міністерству аграрної політики та продовольства асигнування на підтримку садівництва були відкриті тільки наприкінці грудня 2011 року, що спричинило утворення кредиторської заборгованості на суму 16,5 млн. грн., у тому числі в Київській області - 1,3 млн. грн., в Черкаській - 15,2 млн. гривень. У результаті кошти на розвиток садівництва, витрачені суб'єктами господарювання, в 2011 році не відшкодовані державою в повному обсязі, а бюджетна підтримка розвитку садівництва не дала очікуваного соціально-економічного ефекту.

Колегія Рахункової палати констатувала: щоб запобігти ризикам непрозорого та неефективного розподілу і використання коштів державного бюджету на підтримку розвитку садівництва, потрібно вдосконалити Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України