21 сiчня 2022
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2012 рік
25.01.2013

24.12.2012

Через організаційні прорахунки - об'єкти не добудовані

Севастопольська міська держадміністрація, виконком Феодосійської міськради та виконком Гвардійської селищної ради Сімферопольського району протягом 2010-2012 років не забезпечили належного контролю за своєчасним і законним використанням коштів субвенції (130 млн. грн.), виділеної місцевим бюджетам на розвиток соціально-економічної сфери Севастополя та інших населених пунктів, в яких дислокуються військові формування Чорноморського флоту РФ на території України. Такі висновки Колегії Рахункової палати за результатами відповідної перевірки.

Під час контрольного заходу встановлене неефективне управління 19,6 млн. грн., які не були вчасно освоєні у відповідному бюджетному періоді розпорядниками коштів. Виявлені також бюджетні порушення на 32 млн. грн. при виконанні будівельних робіт, заниження облікової вартості активів на 15,9 млн. гривень. У результаті будівництво окремих соціально важливих об'єктів своєчасно не завершене.

Так, у Севастополі не добудовано газопроводу високого тиску через Севастопольську бухту до центральної частини міста, у смт Кача не завершено реконструкції котельні, що ставить під загрозу одержання мешканцями Гагарінського району і селища якісних послуг з опалення житла. У смт Гвардійському не закінчено ремонту дорожнього покриття на вул. Рикова.

Одна з головних причин такої ситуації - включення окремих об'єктів до переліків для фінансування без затвердження проектно-кошторисної документації і подальше внесення до цих переліків численних, не завжди обґрунтованих змін. Це призвело до розпорошення коштів субвенції, затягування строків будівництва і реконструкції, збільшення вартості робіт.

Крім того, відповідні кошти перераховувались до місцевих бюджетів Севастополя, Феодосії та Гвардійського нерівномірно. Так, 30-40 відс. субвенції надійшло у листопаді-грудні як 2010, так і 2011 років, що ускладнило прогнозованість фінансування видатків, не сприяло своєчасному освоєнню бюджетних коштів.

Отже, за висновками Колегії Рахункової палати, завдання відповідної бюджетної програми за перевірений період виконані частково.