21 сiчня 2022
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2012 рік
28.01.2013

05.12.2012

Система кадастру: терміни знову продовжено,
результати все ще очікуються

Рахунковою палатою здійснено перевірку виконання проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", на фінансування якого використовуються кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку і термін виконання якого спливав у червні 2012 року. За результатами перевірки зроблено висновок про те, що виконання угоди про позику з боку України (позичальника) своєчасно не забезпечується.

Управлінські рішення, що приймалися в Україні у 2004 - 2012 роках з питань реалізації проекту, не сприяли залученню повного обсягу позики, визначеної на час ратифікації угоди, а отже, і досягненню задекларованої в ній мети впровадження проекту - створення національної кадастрово-реєстраційної системи та видача державних актів на право власності на земельні ділянки власникам земельних часток (паїв).

З лютого 2006 року до квітня 2009 року проект перебував у процесі реструктуризації, внаслідок якої загальний його бюджет зменшився більш ніж утричі (з 350,5 до 93 млн. дол. США), а сума позики - майже удвічі (зі 195 до 89,7 млн. дол. США).

Проте станом на 1 жовтня 2012 року навіть ця сума позики не використана в повному обсязі. Таким чином, термін використання позики та виконання проекту продовжили до 30 квітня 2013 року. Як наслідок, допомога власникам земельних часток (паїв) у переоформленні сертифікатів на державні акти виявилася мінімальною.

Аудитори зазначили, що заходи, вжиті в межах проекту з розвитку системи кадастру, забезпечили картографування всієї території України та створення ортофотопланів і індексних кадастрових карт для побудови інфраструктури Державного земельного кадастру. Водночас через законодавчі зміни в цій сфері та низькі темпи реалізації заходів і надалі є ризик недосягнення мети проекту у визначені терміни.