21 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2013 рік
05.06.2013

Брюссельські підсумки EUROSAI: Рахункова палата України звітувала про роботу очолюваної нею спеціальної групи

Голова Рахункової палати Роман Магута взяв участь у 40 засіданні Ради керуючих EUROSAI, яке відбулося у Брюсселі (Бельгія) 30 травня цього року. Керівники Європейської організації вищих органів контролю державних фінансів підбили підсумки діяльності організації у 2012-2013 роках та розглянули стратегічний план роботи на найближчі роки.

У ході засідання були заслухані 14 річних звітів голів цільових, спеціальних та робочих груп EUROSAI. З доповіддю про результати діяльності очолюваної Рахунковою палатою України спеціальної групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження і ліквідацію наслідків катастроф, виступив Роман Магута.

Місія діяльності цієї спеціальної групи полягає в координації та об'єднанні зусиль європейських ВОФК в напрямі дедалі більшої та повної обізнаності про катастрофи та сприяння урядам у розробці дійових та ефективних інструментів попередження і ліквідації наслідків катастроф.

Як зазначив Роман Магута, за звітний період в межах стратегічної мети «Сприяння проведенню аудитів» завершений міжнародний координований аудит використання бюджетних коштів, спрямованих на попередження і ліквідацію наслідків катастроф, у якому взяли участь представники 8 ВОФК: Азербайджану, Білорусі, Італії, Казахстану, Молдови, Росії, Польщі й України.

Рахункова палата України постійно здійснює моніторинг виконання рекомендацій Міжнародного координованого аудиту Чорнобильського фонду «Укриття», що посприяло прогресу в будівництві нового безпечного конфайнменту. Розпочато роботу з проведення і міжнародного координованого аудиту захисту від забруднення басейну Чорного моря, а також міжнародного координованого аудиту використання бюджетних коштів на попередження і ліквідацію природних пожеж.

«Напрацьований нашою спеціальною групою методологічний досвід з проведення аудитів коштів, спрямованих на попередження і ліквідацію наслідків катастроф, надав змогу налагодити тісну співпрацю з робочою групою INTOSAI з підзвітності й аудиту допомоги, пов'язаної з катастрофами. Ця робота сприяла накопиченню позитивного досвіду Рахунковою палатою України як керівника спеціальної групи», - наголосив Роман Магута.

Голова Рахункової палати України вніс до Ради керуючих EUROSAI пропозицію підтримати ініціативу щодо перетворення спеціальної групи з аудиту коштів, спрямованих на попередження і ліквідацію наслідків катастроф, у Робочу групу EUROSAI, яка працює на постійній основі.

Інформативно. Рада керуючих EUROSAI складається з восьми повноправних членів і п'яти спостерігачів. Усі члени Ради керуючих є керівниками вищих органів фінансового контролю європейських країн. Нині членами Ради керуючих EUROSAI є ВОФК Бельгії, Іспанії, Нідерландів, Польщі, Португалії, Туреччини, України (з 2008 року) та Європейський суд аудиторів.