23 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2013 рік
30.10.2013

Рахункова палата претендує на посаду
Зовнішнього аудитора ЮНІДО

Днями відбулася презентація кандидатури Голови Рахункової палати на посаду Зовнішнього аудитора в Організації Об'єднаних Націй з питань промислового розвитку (ЮНІДО) для керівників дипломатичних представництв в Україні держав-учасників ЮНІДО.

У заході, що відбувся в приміщенні Дипломатичної академії України, взяли участь Голова Рахункової палати Р.М. Магута, Перший заступник міністра закордонних справ Р.М. Демченко, представники дипломатичного корпусу 18 держав, зокрема країн СНД, Близького Сходу, Північної Африки, Карибського басейну, Латинської Америки, Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Учасників зустрічі поінформовано, що рішення висунути кандидатуру Голови Рахункової палати України на посаду Зовнішнього аудитора ЮНІДО прийняте у відповідності до Лімської декларації керівних принципів аудиту державних фінансів. У статті 25 цього документа зазначено, що для забезпечення незалежності аудиту міжнародних і наднаціональних організацій рекомендується зовнішнім аудитором таких організацій призначати вищі органи фінансового контролю.

Звертаючись до представників іноземного дипломатичного корпусу, Р.М. Магута наголосив: «Наша інституція, будучи повноправним членом міжнародної та європейської організацій вищих органів фінансового контролю - INTOSAI та EUROSAI, бере активну участь у робочих органах цих організацій. Визнанням компетенції та аудиторського авторитету Рахункової палати стало її обрання у 2008 році до Ради керуючих EUROSAI. Протягом останніх шести років Рахункова палата очолює Спеціальну групу EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф».

Професіоналізм та авторитет українських аудиторів стали вирішальним чинником при прийнятті Постійною Радою ОБСЄ у 2009 році одноголосного рішення обрати Рахункову палату України зовнішнім аудитором ОБСЄ. Мандат на здійснення цієї роботи Постійна Рада ОБСЄ продовжувала ще двічі, високо цінуючи результати здійснених аудитів, які сприяли поліпшенню фінансового менеджменту організації. Прагнучи до виконання функцій Зовнішнього аудитора ООН з питань промислового розвитку, Рахункова палата усвідомлює, наскільки надзвичайно відповідальною та непростою є ця місія, особливо в системі органів ООН.

Головний контролер Рахункової палати В.І. Невідомий, який протягом чотирьох років очолював групу Зовнішнього аудитора ОБСЄ, ознайомив представників дипломатичного корпусу в Україні з основними перевагами, покликаними сприяти ухваленню рішення на користь призначення саме Рахункової палати України Зовнішнім аудитором ЮНІДО, це незалежність, підтверджений досвід, компетентність і професіоналізм.

На завершення зустрічі Голова Рахункової палати зазначив: «Ми усвідомлюємо вагомість питань, над якими працює ЮНІДО, і готові до участі в їхньому вирішенні. Як Зовнішній аудитор ми сприятимемо пошукові оптимальних напрямів фінансової діяльності ЮНІДО. І однією з пріоритетних задач стане оперативне інформування країн-членів організації щодо аудиторських фактів і найбільш актуальних рекомендацій».

Голова Рахункової палати звернувся до представників дипломатичних місій з пропозицією донести наміри Рахункової палати до урядів своїх країн і висловив сподівання на підтримку під час виборів Зовнішнього аудитора ЮНІДО, які відбудуться під час 15 засідання Генеральної конференції ЮНІДО 5 грудня цього року в Перу.

Голова Рахункової палати Р.М. Магута також провів робочу зустріч із ректором Дипломатичної академії України М.А. Куліничем.