21 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2013 рік
11.12.2013

З шести кандидатів на посаду зовнішнього аудитора ЮНІДО Рахункова палата України поступилася лише Федеральному аудиторському суду Німеччини

Делегація Рахункової палати України на чолі з Головою Рахункової палати Магутою Р.М. взяла участь у засіданні 15-ї сесії Генеральної конференції ЮНІДО, що відбулася в Лімі, столиці Республіки Перу.

Порядком денним засідання передбачалися вибори зовнішнього аудитора Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО). Відповідно до визначеної процедури, 172 країни-члени ЮНІДО мали вирішити долю наступного зовнішнього аудитора організації.

5 грудня 2013 року відбулось голосування, за результатами якого два кандидати, серед яких був і кандидат від України, пройшли до другого туру. У ньому перемогу здобув представник Німеччини, Президент Федерального аудиторського суду Дітер Енгельс.

Аналізуючи підсумки фінального голосування, варто зазначити, що ця подія засвідчила належний рівень довіри до вищого органу фінансового контролю України з боку інших країн. Безсумнівно, авторитет України як справедливого професійного аудитора на міжнародній арені є надзвичайно високим.

Повернувшись до Києва, Голова Рахункової палати Роман Магута наголосив, що українські аудитори продовжать роботу з метою здобуття повноважень зовнішнього аудитора в інших міжнародних організаціях, членом яких є Україна.

Довідково. Відповідно до визначених вітчизняним законодавством повноважень Рахункова палата України проводить активну роботу щодо розвитку міжнародного співробітництва з вищими органами фінансового контролю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, зокрема щодо участі у зовнішньому аудиті міжнародних організацій, таких як ОБСЄ та організацій системи ООН.

Одним із напрямів діяльності на цьому шляху стало висунення в лютому цього року кандидатури Голови Рахункової палати України на посаду зовнішнього аудитора Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) на період 2014-2016 років. Крім представника від України, кандидатури також представили ще 5 країн-членів ЮНІДО: Німеччина, Норвегія, Сьєрра-Леоне, Гана та Угорщина.