18 травня 2022
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2013 рік
22.01.2014

17.12.2013

У ринку фінансових послуг є потенціал

Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, необхідно посилити заходи для забезпечення ефективного управління та витрачання бюджетних коштів, виділених з державного бюджету за програмою «Керівництво та управління у сфері регулювання ринків фінансових послуг», - до такого основного висновку дійшла Колегія Рахункової палати після розгляду результатів відповідного аудиту.

На якість і повноту виконання основних завдань і функцій новоствореної у 2012 році Нацкомфінпослуг вплинула організаційна непідготовленість процедури ліквідації її попередника - Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. У результаті структура своєчасно не ліквідована, а кошти державного бюджету, що передбачалися на забезпечення діяльності новоствореної комісії, фактично використовувалися на ліквідацію попередника. Так, більш як 41 відс. від загального обсягу використаних за вказаною бюджетною програмою коштів витрачено на процес ліквідації Держфінпослуг.

У зв'язку з цим, не дивлячись на подолання негативних тенденцій на ринку небанківських фінансових послуг 2008-2009 років, потенціал ринку розкритий не повною мірою, рівень захисту прав громадян є недостатнім.

Нормативно-правове поле, що регулює діяльність фінансових установ на ринку фінансових послуг і визначає регулятивні та наглядові функції за їхньою діяльністю, за висновком аудиторів, все ще потребує вдосконалення.

Крім того, аудитори звернули увагу на те, що Нацкомфінпослуг не застосовувала всіх передбачених законодавством механізмів (зокрема створення експертних та громадських рад), спрямованих на вирішення проблем формування та вдосконалення державної політики на ринках фінансових послуг, і це стало однією з причин того, що діяльність фінансових установ за окремими сегментами остаточно не внормована або регулюється застарілими актами.

Колегія Рахункової палати звернула увагу на необхідність системного формування державної політики на ринку фінансових послуг з метою використання більш повного його потенціалу в забезпеченні зростання економіки.