19 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2014 рік
15.12.2014

Розглянуто Колегією Рахункової палати

2.12.2014

Проблеми державного регулювання сфери цивільної авіації

 

Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів державного бюджету на управління та медичне обслуговування у сфері авіаційного транспорту. Аудитом встановлено, що Міністерство інфраструктури як головний розпорядник коштів державного бюджету, виділених Державній авіаційній службі України на зазначені цілі, у 2012-2013 роках та І півріччі 2014 року неповною мірою забезпечувало належний контроль за ефективним та законним використанням цих коштів.

Зокрема, з порушенням чинного законодавства Міністерством інфраструктури і Державною авіаційною службою України загалом використано 18,4 млн. гривень.

Крім того, в порушення Бюджетного кодексу України Міністерство допустило неефективне управління коштами державного бюджету - 5,4 млн. грн., з них 2,9 млн. грн. - кошти загального фонду, які у 2013 році на виділені цілі не використано та повернено до бюджету. Решта 2,5 млн. грн. - кошти спеціального фонду, які впродовж 2014 року не використовувалися і до цього часу перебувають на рахунку державної установи "Державний авіаційний медичний центр цивільної авіації України" (далі - Медичний центр), реорганізацію якої подовжено.

Також Мінінфраструктури не забезпечило належного нормативно-правового врегулювання у сфері цивільної авіації. Частина нормативно-правових актів, прийнятих до набуття чинності нового Повітряного кодексу України, не узгоджуються з національним законодавством, а окремі з них не відповідають міжнародним нормам. На сьогодні в Україні немає єдиного програмного документу, який би визначав пріоритетні напрямки та стратегію розвитку авіаційного транспорту. Міністерство інфраструктури досі не подало до Уряду проект Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року. Не затверджена також Державна програма безпеки польотів.

Найбільше недоліків виявлено у процесі реорганізації Медичного центру. За відсутності належного контролю з боку Мінінфраструктури як органу управління майном наказом Украероруху Медичний центр (державний заклад охорони здоров'я) не реорганізовано шляхом приєднання до Украероруху, а фактично ліквідовано. Проведення медичної сертифікації авіаперсоналу на базі Медичного центру з грудня 2013 року зупинено, стаціонарне відділення не працює, 93 працівники, більшість з яких медики, звільнені за скороченням. Правовстановлюючі документи на земельну ділянку та капітальні будівлі Медичного центру відсутні.

Колегія Рахункової палати поінформувала про результати розгляду матеріалів аудиту Верховну Раду і Кабінет Міністрів, до Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби України направлено Висновки Колегії Рахункової палати для вжиття відповідних заходів реагування. Матеріали стосовно результатів реорганізації Медичного центру передано до Генеральної прокуратури.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України