19 травня 2022
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2014 рік
22.12.2014

25.11.2014

Центри адміністративних послуг створені, на черзі - ефективність їхнього функціонування

Рахункова палата провела аудит використання місцевими органами влади коштів державного бюджету на утворення центрів надання адміністративних послуг. Як показав аудит, місцеві держадміністрації та органи місцевого самоврядування у більшості регіонів України не забезпечили повною мірою ефективного управління і належного використання у 2012 - 2013 роках коштів держбюджету, виділених на утворення та забезпечення функціонування таких центрів.

Законом України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2014 року передбачено створення в усіх відповідних територіальних одиницях центрів надання адміністративних послуг (679 центрів у 27 регіонах) за принципом «єдиного вікна» (надання низки різних послуг в одному приміщенні). За даними місцевих органів влади, спрямовані місцевим бюджетам у 2012- 2013 роках бюджетні кошти сприяли утворенню до 1 січня 2014 року 408 центрів. Протягом січня - жовтня 2014 року їхня кількість збільшилася загалом до 666. Проте тільки 70 центрів мали необхідні площі, а також достатню кількість адміністраторів для якісного надання послуг громадянам і суб'єктам господарювання.

Не відповідали зазначеним вимогам приміщення центрів, утворених у Дніпропетровську, Львові та Херсоні, у містах обласного значення (98 центрів), а також при райдержадміністраціях (більшість центрів). Зокрема, у Харківській області в трьох центрах, утворених у 2013 році при райдержадміністраціях, посади адміністраторів були введені лише наприкінці 2014 року.

Така ситуація стала наслідком безсистемного фінансування відповідних заходів і невиконання бюджетних програм за видатками, у тому числі через непроведення відповідних платежів органами Казначейства. Так, у 2012, 2013 роках не використано і повернено до державного бюджету загалом 46,2 млн. грн., або 55 відс. від отриманих асигнувань. Крім того, мали місце неефективні управлінські рішення як на центральному, так і на місцевому рівнях у частині планування і використання коштів.

Колегія Рахункової палати також констатувала, що на ефективність функціонування центрів і створення належних умов щодо надання громадянам відповідних послуг негативно впливає недосконалість нормативної бази. До Верховної Ради України ще не подано підготовлений Мінекономрозвитку, на виконання Закону України «Про адміністративні послуги», законопроект, який визначає перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання.