28 сiчня 2022
17.07.2015

Доступ до публічної інформації у 2013 році

Інформаційна довідка

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» управління інформаційної політики (відділ зв'язків з органами державної влади та громадськістю і відділ забезпечення гласності) реалізовувало право громадян на публічну інформацію. Чітко дотримувався порядок і терміни роботи із запитувачами (фізичними, юридичними особами, об'єднаннями громадян без статусу юридичної особи, громадськими організаціями, засобами масової інформації).

Протягом 2013 року до Рахункової палати надійшло 74 інформаційних запити, з них 48 - від громадян України (67,6%), 15 - від журналістів (21,1%), 8 - від громадських організацій (11,3%).

Електронною поштою надійшло 56 інформаційних запити, факсом - 3, поштою - 12.

Найвитребованішою була інформація про результати аудитів, здійснених Рахунковою палатою. За тематикою запити стосувалися діяльності практично всіх структурних підрозділів, спільно з якими підготовлено відповіді запитувачам:

- з департаментом питань правового забезпечення - 15;

- з департаментом питань АПК, природоохоронної діяльності та надзвичайних ситуацій - 11;

- з питань науки та гуманітарної сфери - 10;

- з департаментом питань промисловості, виробничої інфраструктури та державної власності - 9;

- з департаментом з питань використання коштів державного бюджету в регіонах - 7;

- з департаментом з питань оборони та правоохоронної діяльності - 6;

- департамент з питань використання коштів державного бюджету фінансовими та контролюючими органами - 3;

- з департаментом з питань соціальної політики - 3;

- з департаментом з питань державного боргу, міжнародної діяльності та фінансових установ - 5;

- з департаментом з питань бюджетної політики - 2;

- з управлінням кадрового забезпечення - 3;

- з управлінням стандартів, аналітики та розвитку - 1.

Практика опрацювання інформаційних запитів склалася так, що відповіді спільно зі структурними підрозділами готує прес-служба - як представникам ЗМІ, так і громадським організаціям, пересічними громадянам. Зосередження в одних руках цього напряму роботи є логічним; напрацьовано певні моделі (кліше) та порядок взаємодії з відповідними структурними підрозділами Рахункової палати для підготовки відповідей.

Листи запитувачам готувалися оперативно, у визначений законом термін, при цьому управління максимально перебрало на себе створення відповіді, щоб не завантажувати аудиторів непрофільною роботою.

Рекламацій, зауважень від запитувачів не надходило.