18 травня 2022
Головна » Архів » Події » 2016 рік
30.05.2016

Рахункова палата виступає за створення цілісної
та прозорої системи реалізації права
українських громадян на лікування за кордоном

У зв'язку із появою в окремих ЗМІ, у тому числі програмі ТСН телеканалу «1+1» та деяких інтернет-виданнях недостовірної та неправдивої інформації, яка негативно впливає на ділову репутацію Рахункової палати, управління інформаційної політики з метою захисту честі, гідності Рахункової палати та керуючись принципами достовірності, об'єктивності і повноти подачі інформації, висловлює чітку й однозначну позицію:

- бюджетна програма «Лікування громадян України за кордоном» необхідна. Разом з тим створена Міністерством охорони здоров'я України (МОЗ) система направлення українських громадян на лікування за кордон є непрозорою і неефективною та потребує кардинальних змін.

За результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я України для лікування громадян України за кордоном, Рахунковою палатою встановлено суттєві недоліки у роботі МОЗ та його комісії з питань направлення на лікування за кордон. Зокрема:

- відсутні угоди з медичними закладами зарубіжних країн. Як наслідок, відсутні плани лікування кожного хворого, не підтверджена обґрунтованість його вартості та не визначена відповідальність закладів за неналежне надання медичної допомоги громадянам України та за неповернення невикористаних коштів;

- відсутні документи, що підтверджують лікування у медичних закладах зарубіжних країн 51 громадянина України;

- відсутні документи щодо стану здоров'я 42 громадян після отриманого лікування у зарубіжних лікувальних закладах;

- відсутня у повному обсязі інформація про валютні кошти, які залишилися невикористаними після проведеного лікування у зарубіжних лікувальних закладах.

Встановлено ряд інших недоліків та порушень.

Вказане підтверджується Звітом про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я України для лікування громадян України за кордоном, затвердженим рішенням Рахункової палати від 26.01.2016 № 1-2, який є у відкритому доступі на сайті Рахункової палати http://www.ac-rada.gov.ua.