27 червня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2017 рік
06.10.2017

Комітет рекомендує прискорити роботу з укладення
міжвідомчої угоди про співпрацю між Україною,
Польщею і Словаччиною з питань функціонування
Міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати"

 

Відповідне рішення ухвалено Комітетом з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

На своєму засіданні Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, відповідно до доручення Голови Верховної Ради України А. Парубія, розглянув лист Рахункової палати України щодо результатів аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на функціонування об'єктів природно-заповідного фонду, що входять до складу міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати" (далі - МБЗ СК).

Рахункова палата України повідомила, що аудит проведено у рамках міжнародного координованого аудиту функціонування МБЗ "Східні Карпати", який здійснюють вищі органи фінансового контролю Республіки Польща, Словацької Республіки та України. Об'єктами природно-заповідного фонду, які утворюють МБЗ СК на території України, є Ужанський національний природний парк та регіональний ландшафтний парк "Надснянський".

Рахункова палата України зазначає: на функціонування зазначених об'єктів протягом 2012-2016 рр. за рахунок коштів державного бюджету використано 23 559,1 тис. грн., з яких 20 631,8 тис. грн. становили видатки на оплату праці з нарахуваннями; планування та використання коштів державного бюджету, а також майна об'єктів природно-заповідного фонду в окремих випадках здійснювалось з порушенням законодавства, неефективно та неекономно; проект організації території Ужанського НПП розроблений не на всю територію, а лише на 38,1 % його загальної площі; проект організації території та порядок реалізації РЛП "Надснянського" не затверджений взагалі; не передано під охорону з оформленням охоронних зобов'язань 12 870,5 га Ужанського НПП та 11 665 га РЛП "Надснянський"; несвоєчасне затвердження Мінприроди лімітів на використання природних ресурсів у 2015-2016 рр. призвело до понадлімітних рубок, зокрема в Ужанському НПП; не укладена угода про співпрацю і, як наслідок, не визначені спільні цілі, заходи, план роботи, необхідний бюджет для функціонування МБЗ "Східні Карпати", а також не досягаються пріоритети ефективного функціонування.

Мінприроди повідомляє, що питання підписання міжурядової або міжміністерської угоди про створення та функціонування транскордонного українсько-польсько-словацького біосферного резервату "Східні Карпати" порушувалося неодноразово. Як зазначається у листі, сторони не дійшли згоди щодо її підписання через складнощі насамперед у погодженні Польською стороною. Причиною проведення понадлімітних рубок стало ігнорування керівництвом Парку вимог статті 91 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та доручень Мінприроди.

За результатами розгляду Комітет вирішив:

рекомендувати Кабінету Міністрів України прискорити роботу з укладання міжвідомчої угоди про співпрацю між Україною і Республікою Польща та Словацькою Республікою з питань функціонування Міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати";

рекомендувати Міністерству екології та природних ресурсів України усунути виявлені аудитом порушення та недоліки, та не допускати їх у майбутньому.

 

Верховна Рада України

2017.10.05 17:32

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України