18 травня 2022    
Пошук
Головна » Гласність » Інтерв'ю та авторські публікації працівників РП
24.09.2018

Валерій Пацкан: За півроку роботи оновленої Рахункової палати ми вже виявили порушень на понад 9 млрд грн

 

Рахункова палата за час роботи її оновленого складу виявила порушень при використанні бюджетних коштів на суму понад 9 млрд грн. Про це в інтерв'ю «Сегодня» розповів Голова Рахункової палати Валерій Пацкан. 

За його словами, порушення були виявлені за результатами проведення низки аудитів. Зокрема, щодо фінансування МОЗ лікування українців за кордоном, щодо закупівлі житла військовослужбовцям, щодо управління держмайном в Украерорусі тощо. «На закупівлю житла для військових неефективно використали 600 млн грн. А квартир придбали менше половини від запланованого. В Украерорусі виявлені порушення управління майном майже на 300 млн грн. Наприклад, закупили обладнання, не встановили його, а бюджетні гроші витратили», – наголосив Валерій Пацкан.

Окрема ситуація, зауважив він, з забезпеченням населення технічними засобами та засобами реабілітації – закуповували їх за завищеними цінами, затримували видачу. Крім того, додав Валерій Пацкан, є також питання по субсидіях населенню на 114 млн грн. – не було належного контролю за витрачанням субвенції на це. «Від об'єктів аудиту ми вимагаємо усувати ці порушення. А також передаємо матеріали правоохоронцям», – наголосив він. Валерій Пацкан також підкреслив, що за результатами аудитів Рахункової палати правоохоронці розпочали вже 11 кримінальних проваджень. 

З 9 млрд грн виявлених порушень, понад 3 млрд грн. – порушення при адмініструванні доходів; понад 2,9 млрд грн. – порушення бюджетного законодавства; понад 2,8 млрд грн. – неефективне управління та використання коштів. 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України