25 червня 2021    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
28.11.2018

Валерій Пацкан: Вимагаю від уряду сприяти проведенню
аудиту Рахункової палати в «Нафтогазі»,
оскільки керівництво Компанії його блокує

 

НАК «Нафтогаз» блокує проведення аудиту Рахунковою палатою. Про це під час засідання Кабінету Міністрів заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
 


 

«Рахунковою палатою був розпочатий аудит «Нафтогазу». Але нас не допустили до перевірки», – сказав Валерій Пацкан. Рахункова палата проводить аудит ефективності стану планування і своєчасності надходження до державного бюджету дивідендів, нарахованих на акції публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

Він додав, що вже направляв Прем'єр-міністру та уряду відповідний лист про цю ситуацію. «У Секретаріаті Кабінету Міністрів України та Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, як об'єктах цього аудиту, контрольний захід фактично завершено. І не було перешкод як в «Нафтогазі», – підкреслив Валерій Пацкан. Валерій Пацкан також зауважив, що відповідно до чинного законодавства члени Рахункової палати повинні мати доступ до всіх баз, створених за рахунок коштів державного бюджету.

Голова Рахункової палати додав, що попри його обґрунтоване звернення і наявність передбачених статтею 31 Закону України «Про Рахункову палату» підстав для проведення аудиту, контрольну групу до «Нафтогазу» не допустили. Валерій Пацкан зауважив, що факт недопуску до НАК «Нафтогазу» зафіксований у відповідному акті. Крім того, складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 статті 18819 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол переданий і отриманий Шевченківським райсудом Києва. «Пане Прем'єр-міністре, прошу Вас взяти цю ситуацію до уваги. І хотів би належної Вашої реакції і реакції Кабінету Міністрів щодо врегулювання цього питання», – наголосив Валерій Пацкан, звертаючись до Володимира Гройсмана.

В коментарі журналістам Валерій Пацкан зазначив, що засновником і єдиним акціонером «Нафтогазу» є держава і функції з управління корпоративними правами держави у статутному капіталі Компанії здійснює Кабмін. Він нагадав, що це визначено Законом України «Про управління об'єктами державної власності» та Статутом «Нафтогазу», який затверджений урядом.

«Я розцінюю це як перешкоджання законній діяльності аудиторів Рахункової палати під час виконання ними заходів державного зовнішнього фінансового контролю. І практиці, коли наших аудиторів намагаються «футболити» слід покласти край», – наголосив Валерій Пацкан. Він також додав, що з боку керівника НАК «Нафтогаз України» є порушення вимог пунктів 1 та 2 частини другої статті 33 Закону України «Про Рахункову палату». Як повідомлялося, до Рахункової палати надійшло звернення від народних депутатів з проханням перевірити надходження до Держбюджету дивідендів від НАК «Нафтогаз України». Депутати посилалися на те, що «Нафтогаз» у 2017 році збільшив свій чистий дохід у порівнянні з 2016 роком на 48 відсотків. Водночас, вказувалося у зверненні, на виплату дивідендів до бюджету планувалося спрямувати за підсумками 2017 року на 1,4 млрд грн менше, ніж у 2016 році. Депутати вказали, що премії працівникам «Нафтогаз», про які написали ЗМІ, в гривневому еквіваленті становлять майже 1,2 млрд грн і тут може йтися про неефективне використання коштів.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України