18 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
10.12.2018

Додаткове фінансування органів ДФС упродовж 2017 року не призвело до покращення забезпечення митниць
необхідним обладнанням – Рахункова палата

 

Державною фіскальною службою України як відповідальним виконавцем бюджетної програми "Керівництво та управління у сфері фіскальної політики" на забезпечення своєї діяльності протягом 2016-2017 років та І півріччя 2018 року загалом використано 18,5 млрд гривень. Попри належне фінансування, упродовж 2017 року та I півріччя 2018 року ДФС не закупила необхідного обладнання для ефективного контролю на митницях. Про це йдеться у Звіті про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених на виконання повноважень органами Державної фіскальної служби, затвердженому на засіданні Рахункової палати. Відповідальний за проведення аудиту – член Рахункової палати Цезар Огонь.

Встановлено, що 2,9 млрд грн було залучено протягом 2017 року до спецфонду кошторису ДФС за рахунок перевиконання планових показників з надходження до держбюджету митних платежів. Позапланова мобілізація до бюджету митних платежів (розрахунково) становила 30 млрд грн, або 10 відсотків фактичного їх надходження за відповідний період (317 млрд грн). Аудитори Рахункової палати вважають, що цей факт може свідчити про ризики необҐрунтованого планування Мінфіном показників надходжень митних платежів до державного бюджету на 2017 рік. Як наслідок, збільшення надходжень до спецфонду вказаної бюджетної програми за рахунок перевиконання цих показників, тобто збільшення фінансування органів ДФС.

Разом з тим з цих додатково залучених протягом 2017 року коштів 57 відс. не використано у 2017 році та І півріччі 2018 року, а 90 відс. використаних коштів направлено в основному на поточні, а не капітальні видатки. Так, на виплату премій працівникам органів ДФС спрямовано майже 1,1 млрд грн, а на капітальні видатки – 81 млн гривень.

У 2016-2017 роках ДФС не забезпечено виконання в повному обсязі результативних показників, затверджених у паспортах вказаної бюджетної програми на відповідний рік. Так, у 2016 році не виконано 35 відс. результативних показників, більшість з яких пов'язана з будівництвом та реконструкцією пунктів пропуску в межах Програм транскордонного співробітництва. Завершити проекти передбачалося у 2017 році, проте при затвердженні паспорта цієї програми на 2017 рік заходи з будівництва та реконструкції пунктів пропуску навіть не були заплановані. За результатами роботи у 2017 році органами ДФС не забезпечено виконання 47 відс. результативних показників, які переважно стосувалися закупівлі вагових комплексів та стаціонарних скануючих систем для огляду автівок та контейнерів на митницях.

Загалом ДФС протягом 2016-2017 років та I півріччя 2018 року забезпечила законне використання коштів держбюджету, виділених їй на виконання повноважень. При цьому аудит засвідчив, що через недостатньо дієву систему внутрішнього контролю ДФС були допущені певні недоліки і порушення при плануванні та використанні бюджетних коштів, а також при збереженні, використанні та обліку майна.

Встановлено також, що ДФС не створила комплексної системи захисту інформації з підтвердженою згідно із законодавством відповідністю в інформаційно-телекомунікаційних системах «Податковий блок», «Єдина автоматизована інформаційна система» (митний блок), «Управління документами», «Система моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків». У Рахунковій палаті вбачають в цьому ризик неконтрольованого втручання в роботу цих систем, що може призвести до нанесення збитків як державі, так і окремим суб'єктам господарювання.

Аудитори також відзначили невжиття ДФС дієвих заходів упродовж зазначеного періоду для забезпечення надходжень до державного бюджету. За 2,5 роки на 68 відс. збільшився податковий борг за податковими зобов'язаннями як самостійно визначеними платниками податків, так і донарахованими за результатами контрольної роботи. На 01.07.2018 обсяг такого боргу становив 95,7 млрд гривень.

Як і в попередні роки, одним з основних заходів, спрямованих на погашення податкового боргу, залишалось його списання (у цьому періоді списано 15,1 млрд грн), а діючі розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань, надані платникам податків, на 01.07.2018 становили 3,1 млрд гривень. Разом з тим на цю ж дату сума переплат податків та зборів до держбюджету – майже 33 млрд гривень.

Аудит також встановив низький рівень узгодження та сплати до бюджету донарахованих органами ДФС грошових зобов'язань за результатами проведених перевірок платників податків. Із нарахованих майже 78 млрд грн, узгоджено лише 30,6 млрд грн, з яких сплачено до бюджету 9,5 млрд гривень.

Звіт та рішення Рахункової палати про результати аудиту будуть розміщені на офіційному веб-сайті Рахункової палати.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України