19 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
13.12.2018

Ігор Яремчук: Сьогодні потрібні зміни до законодавства
щодо забезпечення державною охороною
органів державної влади та їх посадових осіб

 

Рахункова палата рекомендувала внести зміни до законодавства в частині забезпечення державною охороною органів державної влади України та їх посадових осіб. Оскільки закон «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» був ухвалений у 1998 році і не відповідає сьогоднішнім реаліям. Про це заявив член Рахункової палати Ігор Яремчук, відповідальний за проведення аудиту ефективності використання бюджетних коштів Управлінням державної охорони України, під час якого досліджувалося питання відповідності охорони посадових осіб Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб».

Відповідний звіт був розглянутий і затверджений на засіданні Рахункової палати і проходив під грифом "таємно", що обумовлює неможливість його оприлюднення.

«З метою уникнення перекручень і різних тлумачень, хочу внести ясність щодо наданої відповіді народному депутату. За результатами аудиту Рахункова палата рекомендувала внести зміни до законодавства в частині забезпечення державною охороною органів державної влади України та їх посадових осіб. Оскільки закон «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» був ухвалений у 1998 році і не відповідає сьогоднішнім реаліям. Зокрема, виникає колізія з наданням охорони посадовим особам новостворених державних органів, покликаних боротися з корупцією, – йдеться про НАБУ, САП, НАЗК, ДБР та інші. Посадові особи цих відомств можуть потребувати державної охорони у зв'язку з виконанням своїх повноважень та існування загрози їхньому життю і здоров'ю. Отже це питання потребує законодавчого врегулювання», – зазначив Ігор Яремчук.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України