16 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2003 рік
05.09.2003

Міцніє співдружність аудиторів

З 2 по 5 вересня в місті Бішкек (Республіка Киргизія) відбулася чергова - IV сесія Ради керівників Вищих органів фінансового контролю країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав (довідка: Рада Керівників Вищих органів фінансового контролю країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав створена 2000 року у складі органів фінансового контролю: Рахункової палати Азербайджанської Республіки, Контрольної палати Республіки Вірменія, Комітету державного контролю Республіки Бєларусь, Палати контролю Грузії, Рахункового комітету з контролю за виконанням республіканського бюджету Республіки Казахстан, Рахункової палата Киргизької Республіки, Рахункової палати Республіки Молдова, Рахункової палати Російської Федерації, Комітету державного фінансового контролю Республіки Таджикистан, Рахункової палати України; у 2001 році в місті Києві в Рахунковій палаті України проходила 2-га сесія).

У роботі IV сесії в Бішкеку серед десяти учасників взяла участь делегація Рахункової палати України на чолі з Головою Рахункової палати Симоненком В.К. Серед головних тем порядку денного сесії було обговорення питань про необхідність розвитку аудиту ефективності використання бюджетних коштів та проведення паралалельних та спільних контрольних заходів, обміну інформацією між Рахунковими палатами країн СНД. Як підсумок цих обговорень була прийнята спільна угода та підписано резолюції з цих питань.

Рада керівників ВОФК прийняла також рішення звернутися до голови Ради СНД, Президента України Л.Д. Кучми з приводу сприяння у розгляді питання офіційної реєстрації Ради керівників ВОФК країн-учасниць СНД, як міждержавного органу.

Під час роботи сесії делегація Рахункової палати України активно брала участь в обговоренні питань, здійснила робочі зустрічі з колегами-аудиторами Киргизії, Республіки Азербайджан, Молдови, Таджикистану, Російської Федерації.

На думку керівників органів фінансового контролю, в діяльності аудиторських органів різних держав існує на сьогодні комплекс організаційно-правових проблем, що мають практично одні й ті ж самі суспільно-економічні передумови, характерні для країн з перехідною формою економіки.

Зокрема, виступаючи на сесії, Голова Рахункової палати України В.К. Симоненко зазначив: "...проблема запровадження аудиту ефективності використання бюджетних коштів при здійсненні державного контролю є архіактуальною, як в теоретичному, так і в практичному плані. Адже фінансовий контроль спрямовується на сприяння успішній реалізації бюджетної політики в державі, ефективне використання фінансових ресурсів".

Не зважаючи на молодий вік Рахункової палати України, про її грунтовний досвід, методи та форми роботи схвально відгукувались у виступах голови рахункових палат сусідніх країн-учасниць СНД.

Наступна сесія Ради керівників Вищих органів фінансового контролю країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав відбудеться через рік, а місцем її проведення визначене місто Астана (Казахстан).