24 сiчня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2001 рік
06.11.2001  |  Прес-служба Рахункової палати

ХVII Конгрес INTOSAI

Протягом семи днів в м. Сеулі Республіки Корея тривав ХVII Конгрес INTOSAI - Всесвітньої організації Вищих контрольних органів.

Україну на цьому Конгресі представляла делегація Рахункової палати України на чолі з Головою Валентином Симоненком .

INTOSAI - Всесвітня організація ВКО, що створена і діє під егідою Організації Об´єднаних Націй. Членами цього об´єднання є державні органи контролю майже від 180 країн світу.

ХVII Конгрес розпочав свою роботу з прийняття нових семи членів. В його роботі взяли участь 471 учасник із 139 країн-членів INTOSAI, 12 міжнародних організацій. Представниками ВКО обговорювались на Конгресі надзвичайно важливі питання фінансово-контрольної діяльності - "Про аудит Вищими контрольними органами міжнародних організацій" та "Роль Вищих контрольних органів у проведенні адміністративної та урядової реформ", з яких були прийняті резолюції.

В обговоренні питань порядку денного ХVII Конгресу взяла участь делегація Рахункової палати України. Голова Рахункової палати України В.К Симоненко під час виступу на Конгресі вніс ряд конкретних пропозицій, які базуються на досвіді роботи молодої української державної інституції.

Відповідно до програми Конгресу відбулася зустріч керівників делегацій з Президентом Республіки Корея.

Під час роботи ХVII Конгресу Голова Рахункової палати України, Валентин Симоненко провів ряд двосторонніх зустрічей з керівниками контрольних органів - США, Австрії, Китайської Народної Республіки, Республіки Корея, Македонії, Латвії, Литви, Естонії.

В рамках роботи ХVII Конгресу відбулася робоча нарада керівників Вищих органів фінансового контролю держав-учасниць СНД під головуванням Валентина Симоненка - Голови Ради керівників вищих органів фінансового контролю держав-учасниць СНД. На цій нараді досягнуто домовленості про проведення комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення інтеграційних процесів взаємостосунків між контрольними органами держав-учасниць СНД, поліпшення обміну досвідом.

Конгрес, що пройшов у Сеулі, став найбільшим зібранням ВКО і приніс корисні результати: прийнято Сеульську угоду , переглянуто положення Статуту INTOSAI; створено робочу групу з питань аудиту Вищими контрольними органами міжнародних організацій, що не є членами ООН; створено спеціальну комісію з стратегічного планування; прийнято чотири керівних вказівки INTOSAI.

06.11.2001 Прес-служба Рахункової палати