21 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2001 рік
18.10.2001  |  Прес-служба Рахункової палати

Розглянуто Колегією Рахункової палати

Війська виконували не властиві їм функції...

18.10.2001

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи не забезпечило в повному обсязі ефективне, законне та цільове використання бюджетних коштів, виділених на утримання військ Цивільної оборони України в 2000 році,

- зробила висновок Колегія Рахункової палати, розглянувши матеріали перевірки названого відомства.

Аудитори Рахункової палати України та контролери Головного контрольно-ревізійного управління України, провівши перевірки, виявили, що за 2000-й та перше півріччя 2001 року МНС допущено незаконне використання 386,7 тис. гривень, нецільове - 111,3 тисячі гривень.

При наявності у складі Міністерства спеціального підрозділу по укладанню договорів та постачанню товарно-матеріальних цінностей військовим формуванням, його функції було перекладено на комерційну структуру - Державне підприємство «Спецсервіс». Це призвело до додаткових витрат та неефективного використання в 2000 році бюджетних коштів у сумі 441,6 тис.гривень.

Перевіркою встановлено, що війська Цивільної оборони додатково залучались до виконання не властивих їм функцій та застосовувались на регіональному, місцевому й об´єктовому рівнях, що не передбачено чинним законодавством.

Пов´язана з виконанням цих рішень передислокація значної кількості військ в інші регіони призвела до додаткових витрат фінансових та матеріальних ресурсів. Це зменшило і без того обмежені видатки на утримання військ Цивільної оборони України.

Одним із основних завдань запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування на них є створення на всіх рівнях, раціональне збереження і використання резервів фінансових і матеріальних ресурсів. Як виявили аудитори Рахункової палати, недостатній стан фінансування військ Цивільної оборони України не дає змоги не тільки підтримувати такі резерви у належному стані, але й взагалі їх створювати.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України