16 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2002 рік
20.12.2002

Не завдяки, а всупереч діям Кабміну перепис населення відбувся

17.12.2002

Відсутність належного контролю з боку Кабінету Міністрів України за виконанням прийнятих рішень щодо порядку та термінів проведення Всеукраїнського перепису населення, а також координації роботи спеціально уповноважених органів виконавчої влади, визначених відповідальними за реалізацію заходів з його підготовки та проведення, призвели до зриву встановлених термінів проведення Перепису у січні 1999 року та неефективного використання коштів державного бюджету, -

такий висновок зробила Колегія Рахункової палати, розглянувши звіт про результати перевірки використання коштів державного бюджету на фінансування робіт, пов´язаних з підготовкою і проведенням Всеукраїнського перепису населення.

Перший Всеукраїнський перепис населення відбувся у грудні 2001 року, але ще й досі держава не одержала його кінцевого продукту - не завершено оброблення його результатів, не здійснено їх опублікування.

Відсутність у Державному бюджеті України цільового виділення коштів на фінансування заходів з підготовки, проведення та оброблення результатів Всеукраїнського перепису населення та незатвердження Кабінетом Міністрів України зведеного кошторису видатків на зазначену мету призвели до безсистемного фінансування видатків на здійснення цих заходів та порушень вимог чинного законодавства України при використанні коштів державного бюджету, виділених впродовж 1998 - 2002 років на проведення статистичних спостережень та переписів.

Обсяг нецільового використання бюджетних коштів за цей період склав 3,4 млн. грн., неефективного - 7,6 млн. грн., з порушенням вимог Положення про Державний комітет статистики України, затвердженого Указом Президента України, - 9,9 млн.грн., що є бюджетним правопорушенням.

Всупереч вимог Закону України "Про Всеукраїнський перепис населення" та цілого ряду постанов Кабінету Міністрів України Міністерство фінансів впродовж 1998 - 2002 років цільові кошти на фінансування робіт з підготовки, проведення та оброблення матеріалів Перепису окремим рядком у проектах державного бюджету не передбачало.

Незважаючи на те, що з 2002 року запроваджено програмно-цільовий метод фомування бюджету, зазначена тенденція зберігається і в проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік": за бюджетною програмою "Статистичні спостереження та переписи" визначено загальний обсяг видатків 12,5 млн. грн., без виділення окремим рядком видатків на завершення заходу загальнодержавного значення - оброблення результатів Всеукраїнського перепису населення.

Підготовка та проведення Перепису населення здійснювалися в умовах недофінансування видатків на проведення цих заходів. Починаючи з 20.11.2001 і до кінця року, найважливіший період з підготовки та проведення Перепису, фінансування цих заходів Держказначейством було зовсім призупинено.

Матеріали перевірки засвідчують, що Порушення Міністерством фінансів вимог нормативно-правових актів щодо цільового виділення коштів на проведення Перепису населення дало можливість Держкомстату, як головному розпоряднику коштів, на свій розсуд визначити обсяги видатків на Перепис населення та проводити впродовж бюджетного року перерозподіл коштів, виділених в цілому за кодом класифікації видатків "Статистичні спостереження та переписи", на видатки з утримання апарату органів статистики та інші цілі. Як виявили аудитори, за 1998 - 1999 роки видатки на утримання апарату збільшено за рахунок зменшення видатків на статистичні спостереження на 5,4 млн.гривень.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України