01 липня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 1999 рік
11.11.1999  |  Прес-служба Рахункової палати

У Рахунковій палаті України

11.11.1999

Формування статутного фонду Української державної кредитно-інвестиційної компанії, реорганізованої у ВАТ "АК "Держінвест України", за рахунок коштів резервного фонду Кабінету міністрів та державного майна здійснено з порушенням чинного законодавства.

Такий висновок зробила колегія Рахункової палати, розглянувши результати перевірки правомірності використання бюджетних коштів та державного майна при формуванні статутного фонду Української державної кредитно-інвестиційної компанії, яка була заснована виключно на державному майні для забезпечення реалізації державної політики у сфері залучення внутрішніх і зовнішніх кредитів та інвестицій у пріоритетні галузі економіки України.

За рішенням уряду статутний фонд цієї компанії, реорганізованої у ВАТ "АК "Держінвест України", було сформовано протягом 1996-1997 років за рахунок пакетів акцій найбільш привабливих в інвестиційному плані українських підприємств, коштів резервного фонду Кабінету міністрів та адміністративного будинку. При цьому бюджетні кошти використовувалися переважно з метою отримання прибутків, а не для забезпечення статутної діяльності компанії. В порушення чинного законодавства уряд не визначив особливого порядку реорганізації компанії в акціонерне товариство. Склад майна і розмір статутного фонду товариства не визначався у встановленому законодавством порядку. Внаслідок незадовільного виконання Фондом держмайна України своїх повноважень щодо управління та розпоряджання державним майном держава втратила контроль над пакетами акцій стратегічно важливих підприємств.

Колегія вирішила детальніше вивчити окремі аспекти даного питання і про результати поінформувати відповідні державні органи.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України