18 травня 2022
15.12.1999  |  Прес-служба Рахункової палати

У Рахунковій палаті України

15-16.12.1999

Для кого заробляють валюту два траулери офшорної компанії «Fishing Company S.A.»?

Чіткої відповіді на це запитання добивається колегія Рахункової палати. На її засіданні обговорено результати додаткових перевірок використання бюджетних коштів на будівництво суден, які передані цій компанії за рішеннями, підписаними головою Держкомрибгоспу М.М.Шведенком та Прем´єр-міністром України В.П.Пустовойтенком.

Додаткове вивчення підтвердило висновки попереднього розгляду цього питання колегією Рахункової палати. Так, визначення Держкомрибгоспом України за згодою Кабінету міністрів державного статусу компанії-нерезидента «Fishing Company S.A.» перевірками не підтверджується. Адже акціонерний капітал компанії за державні кошти не формувався, акції не випускалися. Результати фінансово-господарської діяльності компанії та наявність закордонних активів в балансі Держкомрибгоспу не відображалися і їх використання не контролювалося. Як наслідок, компанія-нерезидент з обмеженою відповідальністю, отримавши 2 траулери, використовує їх для одержання високих прибутків.

Ощадбанк за згодою Мінфіну та Держкомрибгоспу з порушеннями чинного законодавства надав компанії валютні кредити в сумі 10,6 млн. дол. США. Міністерство фінансів, надаючи Ощадбанку гарантії щодо повернення цих кредитів, не передбачило ніяких зобов´язань з боку компанії «Fishing Company S.A.». Тому компанія кредит не погашає, а гарантійні зобов´язання виконуються за рахунок державного бюджету .

Запроваджена Держкомрибгоспом за згодою уряду схема реалізації проекту призвела до практичної втрати державної власності на 2 траулери вартістю 8,5 млн. дол. США, збитків Ощадбанку через неповернення компанією отриманих кредитів на суму 42,4 млн. грн., втрат держбюджету- 2,5 млн. дол. США внаслідок неотримання податків від діяльності компанії та 12,4 млн. грн.- від виконання гарантійних зобов´язань.

Колегія Рахункової палати вирішила передати матеріали перевірок до Генеральної прокуратури України для відповідного реагування.