23 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 1999 рік
16.12.1999  |  Прес-служба Рахункової палати

У Рахунковій палаті України

15-16.12.1999

Пенсіонерам - маленька пенсія з великим запізненням, а спритним «помічникам»Пенсійного фонду - добрячий навар.

Така думка викристалізовується з висновків колегії Рахункової палати за результатами перевірки ефективності запровадження векселів для погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України.

Колегія зазначила, що внаслідок вексельного оформлення заборгованості із збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до бюджету Пенсійного фонду надійшло 131495,1 тис.грн., а втрати фонду склали 102571,7 тис. гривень. При цьому підприємствам-боржникам списано заборгованості на суму 234066,8 тис.грн. Середній дисконт, з яким реалізовані векселі фонду, становив 43,8 відсотка.

Пенсійний фонд давав згоду на оформлення векселями заборгованості підприємств, які виробляють ліквідну продукцію (продукти харчування, метал, металопродукцію, вугілля, кокс, ділову деревину), реалізація якої і без дисконту не ускладнена.

Оформлення векселями з дисконтом заборгованості підприємств - виробників продукції, яка користується широким попитом, дозволяє посередникам скуповувати їх і отримувати значні прибутки за рахунок коштів Пенсійного фонду.

Така практика суперечить самій природі векселя, оскільки його фінансова суть фактично підміняється адміністративною. Псевдовексельний обіг створює можливості для збагачення посередницьких структур і виснажує фінансову систему країни.

Питання обговорювалося з участю голови Пенсійного фонду Б.О.Зайчука, який погодився з необхідністю докорінного поліпшення стану справ.

Щоб забезпечити усунення виявлених недоліків, колегія вирішила поінформувати про розглянуте питання Президента України, Верховну Раду та Кабінет міністрів, а висновки направити для вжиття заходів Пенсійному фонду України.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України