23 травня 2022
15.09.2005

Закінчила свою роботу VI сесія Ради керівників ВОФК
держав-учасниць СНД

Як вже повідомляла прес-служба Рахункової палати, в Кишиневі (Молдова) перебувала делегація Рахункової палати України на чолі з Головою РП Валентином СИМОНЕНКОМ, яка взяла участь у роботі VI сесії Ради керівників вищих органів фінансового контролю (ВОФК) держав-учасниць СНД.

Разом з представниками ВОФК Казахстану, Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Киргизії, Російської Федерації, Таджикистану українські аудитори обговорили шляхи вдосконалення аудиту державних фінансів, обмінялися досвідом. Форумом розглянуті питання, пов´язані з діяльністю ВОФК щодо забезпечення повноти та своєчасності надходження коштів до державних бюджетів, а також щодо реалізації розроблених за підсумками здійснених аудитів рекомендацій і пропозицій, які стосуються підвищення ефективності використання бюджетних коштів та державного майна.

Під час дискусії виступив і Голова Рахункової палати України В. СИМОНЕНКО. Особливу увагу він приділив ролі вищих органів фінансового контролю держав-учасниць СНД в забезпеченні повноти та своєчасності надходження коштів до державних бюджетів. І хоча діяльність Рахункової палати України в цьому напрямку обмежена здійсненням лише експертно-аналітичних заходів, є певний досвід, яким В. СИМОНЕНКО і поділився з учасниками сесії.

Також Голова Рахункової палати торкнувся у своєму виступі й інших питань. Зокрема наголосив, що позиція Рахункової палати України щодо ПДВ залишилася незмінною: його доцільно замінити податком з продаж, який простий в адмініструванні, здатен забезпечити щоденні стабільні надходження коштів, дозволить розширити базу оподаткування та суттєво збільшити відрахування до державного бюджету.

У роботі VI сесії взяли участь аудитори Рахункових палат Угорщини, Болгарії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, запрошені в якості гостей.