01 липня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2005 рік
21.09.2005

На теренах СНД вибудовується єдина інформаційна система фінансового менеджменту

Завершився офіційний візит делегації Рахункової палати Азербайджану на чолі з її головою -  Насрулаєвим Наміком Насрулла огли до Рахункової палати України.

Азербайджанська Республіка  посідає важливе місце у зовнішній політиці України як держави, що зумовлено широкими можливостями у налагодженні взаємовигідного економічного, політичного та культурного співробітництва. А договірно-правова база двосторонніх відносин між нашими країнами складає 90 документів політичного, економічного та гуманітарного характеру.

Двосторонні відносини між Рахунковими палатами України та Республіки Азербайджан дотепер відбувалися на рівні Ради керівників Вищих органів фінансового контролю держав-учасниць СНД (остання з них пройшла у Кишиневі 13-14.09.05).

Під час цього візиту азербайджанської делегації відбулась зустріч із членами Колегії Рахункової палати України, на якій обговорено перспективи двостороннього співробітництва. Зокрема, було порушено питання проведення екологічного аудиту, паралельних аудитів, пов'язаних з наявними торговельно-економічними відносинами між двома державами, транспортних перевезень. Це стосувалось і аудиту ефективності спільного нафтотранспортного проекту Баку-Джейхан та Одеса-Броди, якому передуватиме аудит уже використаних коштів на їх будівництво. Аудитори обох країн впевнені, що  спільна експертна діяльність підніме на поверхню велику кількість проблем.

- Одним з об'єктивних чинників  розвитку наших інституцій, на мій погляд, є подальша співпраця, яка становитиме основу майбутньої  угоди між палатами, - сказав під час зустрічі Голова Рахункової палати України Валентин Костянтинович Симоненко. - Якщо говорити конкретно про напрями, які цікавлять сьогодні Рахункову палату України, і на які ми б хотіли звернути увагу, то, в першу чергу, вони стосуються інформаційного забезпечення в організації  аудиту; особливостей роботи вищого контрольного органу Республіки Азербайджан при організації та проведенні адміністративного і фінансового аудиту та  методики і стандартів проведення аудиту прибуткової частини бюджету.

Щодо інформаційної складової співпраці вищих контрольних органів держав країн-членів СНД, то їх керівники висловилися за створення єдиної інформаційної системи фінансового менеджменту. Про це  йде мова і в резолюції, прийнятій на VI сесії Ради ВОФК, яка щойно завершилась у Кишиневі. У ній наголошується, що результати діяльності ВОФК сьогодні неможливі без застосування інформаційних технологій в контрольній діяльності і їх інтеграції в єдину інформаційну систему фінансового менеджменту. Учасники VI сесії Ради ВОФК домовилися розробити уніфіковані показники діяльності найвищих органів фінансового контролю.

Представники Ради ВОФК СНД на Кишинівській сесії зазначили також, що контрольними заходами необхідно охоплювати всі джерела прибуткової частини бюджету, у тому числі податки  та інші доходи. Крім того, важливо при здійсненні контролю виключити дублювання функцій контрольних органів. Це ж питання обговорювалося і  В. Симоненком та     Н. Насрулаєвим під час візиту азербайджанських аудиторів до України.  Йшлося про обмін досвідом законодавчого врегулювання співвідношення функцій зовнішнього та внутрішнього контролю в Україні та Азербайджані.

Аудитори двох країн, по завершенні візиту, висловили впевненість, що спільна робота може стати  стрижнем, навколо якого вибудовуватиметься підсилення ролі регіонів у зовнішній політиці, в першу чергу в економічній.