23 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2005 рік
28.09.2005

Міжнародний аудит ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф і радіоактивних відходів ініційовано Рахунковою палатою України

Втручання людини в природу дедалі частіше призводить до техногенних катастроф. Підтвердженням тому стали масштабні аварії, руйнівні повені, цунамі, урагани. Стояти осторонь від протидії процесам екологічного руйнування і забруднення, створення умов техногенних катастроф - означає свідомо закривати очі на проблеми розвитку людства.

Враховуючи те, що проблема збереження радіоактивних відходів і ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф є актуальною для міжнародного співтовариства, під час візиту Голови Рахункової палати України Симоненка В.К. до Польщі в липні 2004 року виступив з ініціативою створення спеціальної підгрупи з питань аудиту ліквідації наслідків ядерних, техногенних катастроф і радіоактивних відходів. Ця ініціатива знайшла віддзеркалення в Загальному плані дій на 2004-2005 роки між Рахунковою палатою України і Вищою палатою контролю Польщі.

Пропозиція українських аудиторів знайшла схвальну підтримку вищих контрольних органів семи країн, заінтересованих у проведенні аудиту питань радіоактивного забруднення і ядерної безпеки (Австрії, Данії, Латвії, Польщі, Чеської Республіки, Швейцарії). Згодом зацікавленість виявили ВКО Угорської Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Литовської Республіки, Російської Федерації і Словацької Республіки.

26 вересня у Рахунковій палаті України пройшло перше організаційне засідання спеціальної підгрупи з питань аудиту ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф і радіоактивних відходів робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища.

Його учасниками стали представники 10 вищих органів фінансового контролю країн Європи. У роботі засідання підгрупи, під головуванням В. К. Симоненка, взяли участь представники Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України. Учасники організаційного засідання відвідали ЧАЕС та оглянули об`єкт "Укриття".

Метою діяльності створюваної спеціальної підгрупи є стимулювання європейських ВКО до активного проведення екологічного аудиту та вироблення його стандартів і методик здійснення контрольних заходів.

Завданнями спеціальної підгрупи стане:

• проведення паралельних аудитів та обмін інформацією за їх результатами;

• співпраця з робочими групами EUROSAI та INTOSAI;

• розробка рекомендацій і керівних принципів у сфері аудиту питань ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф та поводження з радіоактивними і токсичними відходами;

• проведення спільних з Рахунковою палатою України перевірок використання коштів країн-донорів, наданих Україні на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи;

• проведення постійного моніторингу та обміну сучасними методами й стандартами у сфері екологічного аудиту, зокрема, ядерної і екологічної безпеки.

Як зазначив Голова Рахункової палати України В. Симоненко, якому запропоновано очолити спеціальну підгрупу з питань аудиту ліквідації наслідків природних, техногенних катастроф і радіоактивних відходів робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища, жодна з найгостріших екологічних проблем не буде вирішена, не може йти мова і про встановлення екологічної безпеки, доки не вибудується... чітка і надійна система міжнародного фінансового контролю.

• Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції