01 липня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2005 рік
06.10.2005

Досвід - запорука успіху

5-6 жовтня Рахункову палату України з офіційним візитом відвідала делегація Національного аудиторського офісу Литовської Республіки на чолі з Генеральним аудитором Расою Будбергіте.

Основною метою візиту стало підписання двосторонньої Угоди про співробітництво між Рахунковою палатою України та Національним аудиторським офісом Литовської Республіки.

Звґязки між інституціями були започатковані у 1998 році. За сім років найбільш перспективними питаннями співробітництва стали питання обміну досвідом і удосконалення методології контрольної діяльності; професійного навчання, підвищення кваліфікації кадрів; проведення спільних, паралельних перевірок та інформаційного обміну.

Питаннями, що становлять інтерес для Рахункової палати України в рамках співробітництва з Національним аудиторським офісом Литовської Республіки українські фахівці називають вивчення литовського досвіду щодо розробки власних методологій аудиту та їх співвідношення з стандартами аудиту INTOSAI.

Інтерес викликає і досвід Національного аудиторського офісу щодо здійснення спільних та паралельних аудитів. Серед них: планування, проведення, звітування, адже Національний аудиторський офіс Литовської Республіки, разом з ВКО балтійських країн, брав участь в аудиті виконання положень Конвенції про захист природного середовища Балтійського моря.

У звґязку із майбутнім розширенням функцій РП України, її аудитори зацікавились досвідом колег щодо аудиту державних доходів (у Литві, починаючи з 2003 року, в структурі Національного аудиторського офісу діє підрозділ, якому доручено проведення перевірки прибуткової частини бюджету. Проведені перевірки Міністерства фінансів щодо податків, митного збору і управління державним боргом).

Неабиякий інтерес становить і використання литовськими колегами інформаційних технологій, як інструменту аудиту, та здійснення аудиту інформаційних технологій. Національний аудиторський офіс Литовської Республіки - член робочої групи EUROSAI з аудиту інформаційних технологій та організатор семінару "ВКО і контроль інформаційних технологій".

На брифінгу для журналістів Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко сказав: "Наші контакти з литовськими колегами з року в рік розширюються і ми сподіваємося, що реалізація положень Угоди матиме позитивний вплив на економічне співробітництво між Україною та Литвою".

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України