18 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2005 рік
21.11.2005

Розглянуто Колегією Рахункової палати

27.10.2005

Держкомітет є. Стандарти... очікуються

Діяльність Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики у 2003-2004 роках та першому півріччі 2005 року щодо стандартизації та гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими була незадовільною і не забезпечувала цільове та ефективне використання бюджетних коштів,

- такий висновок зробила Колегія Рахункової палати за результатами перевірки використання коштів державного бюджету, передбачених Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики на цей напрямок.

Результати перевірки засвідчили, що за згаданий вище період із загального обсягу фактичного фінансування Держкомтехрегулювання в сумі   23 млн. 771,3 тис. грн. майже 3 млн. 762,7 тис. грн. або 15,8 відс. використано неефективно, не за цільовим призначенням та з порушенням вимог чинного законодавства.

Кількість розроблених на середину 2005 року стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, в 1,7 раза менше, ніж передбачено Програмою інтеграції України до ЄС, затвердженою Указом Президента України. Отже, завдання, передбачені Програмою інтеграції України до ЄС, в частині розробки та прийняття національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, у встановлені строки виконані не будуть.

Аудитори Рахункової палати виявили, що запроваджена Держкомтехрегулювання схема використання коштів державного бюджету на заходи із стандартизації та метрології спричинила нецільове та неефективне їх використання, розпорошення, а також завищення вартості робіт. Цьому сприяла і відсутність контролю з боку Міністерства фінансів та Держказначейства України.

Протягом 2003-2004 років та першого півріччя 2005 року Державним комітетом і одержувачами за бюджетними програмами не за цільовим призначенням використано 1 млн. 924,1 тис. грн. або 8,1 відс. загального обсягу фінансування, які перевірялися.

Також у названий період часу об´єктами перевірки з порушенням вимог чинного законодавства використано 1 млн. 431,5 тис. грн. або 6 відс. загального фінансування.

Аудиторами встановлено, що посадовими особами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Голова - Школьник Л.С.) запроваджена схема утримання Комітету, як органу державної влади, за рахунок фінансової допомоги підвідомчих підприємств, що суперечить вимогам Закону України "Про джерела фінансування органів державної влади".

Відсутність у Державному комітеті України з питань технічного регулювання та споживчої політики належного рівня організації та ведення обліку, а також дієвого контролю за використанням коштів держбюджету давала можливість одержувачам бюджетних коштів викривляти звітність, що призводило до неефективного використання коштів.

Про результати перевірки Колегія Рахункової палати поінформувала Верховну Раду України. Висновок направлено Кабінету Міністрів і Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики для вжиття заходів щодо усунення порушень.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України