27 червня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2006 рік
13.04.2006

Розглянуто Колегією Рахункової палати

23.03.2006

Масові порушення "непорушних" запасів

Міністерством оборони України не створено систему формування, утримання та оновлення непорушних запасів матеріальних засобів Збройних Сил України, яка б відповідала сучасним вимогам, а тилові потреби військового відомства щодо забезпечення паливно-мастильними матеріалами, речовим майном і продовольством залишилися невирішеними за рахунок виділених бюджетних асигнувань, - такий висновок зробила Колегія Рахункової палати за результатами перевірки ефективності використання коштів Державного бюджету України, виділених у 2005 році Міністерству оборони України на виконання Програми відновлення непорушних запасів матеріальних засобів Збройних Сил України та  тилове забезпечення.

Аудитори відмітили, що в умовах суттєвої трансформації структури та скорочення Збройних Сил України, докорінної зміни військової доктрини Кабінетом Міністрів України не забезпечена відповідна зміна нормативів і змісту формування, утримання та оновлення непорушних запасів матеріальних засобів Збройних Сил України.

Як наслідок, застарілі, завищені нормативи формування, утримання та оновлення непорушних запасів не виконуються, оскільки вони не відповідають сучасним потребам, а з іншого боку, вони систематично використовуються незаконно - для виконання поточних завдань тилового забезпечення Збройних Сил України, що призводить до масових порушень вимог щодо зберігання та оновлення непорушних запасів. В результаті, не забезпечується повнота та якість виконання завдань з бойової підготовки військ, а також створюються сприятливі умови для корупційних дій.

Колегія звернула увагу Міністерства оборони України на неналежний контроль та поверховий підхід до врахування у своїй діяльності Висновку Колегії Рахункової палати за результатами аналогічної перевірки 2002 року, в якому вже тоді вказувалося, що матеріальне і продовольче забезпечення особового складу та тилових потреб залишається непристосованим до умов реформування Збройних Сил України.

Результати перевірки розкрили ще одну гостру проблему: Урядом не виконуються вимоги законодавства України щодо надання за рахунок держави гарантованого речового, продовольчого та медичного забезпечення як військовослужбовцям, що проходять службу, так і звільненим у запас. Це спонукає їх звертатися до суду з позовами про відшкодування компенсації за недоотримане обмундирування, пайки та медичні послуги. Невжиття заходів щодо вирішення цієї проблеми загострює соціальну напруженість серед військовослужбовців.

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України