27 червня 2022
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2006 рік
25.04.2006

23.03.2006

Резервний фонд - 2005. Частина заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій залишилася невиконаною

Колегія Рахункової палати розглянула Звіт "Про результати перевірки використання коштів резервного фонду Державного бюджету України у 2005 році". На реалізацію пропозицій Колегії Рахункової палати за наслідками попередньої перевірки Кабінетом Міністрів України, Міністерством економіки, Міністерством фінансів та окремими облдержадміністраціями вжито певні заходи щодо усунення порушень, виявлених у 2004 році.

У тому числі, удосконалено нормативно - правове забезпечення, що регулює порядок використання зазначених коштів, надавався пріоритет щодо їх спрямування на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій. В результаті реалізації таких заходів, зокрема, порівняно з 2004 роком, більш ніж у 2 рази збільшилась частка виділених коштів резервного фонду від їх загального обсягу, яка, за рішеннями Уряду, спрямована на заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, з 34,6 до 74,1 відсотка.

Проте, як засвідчили результати перевірки використання коштів резервного фонду у 2005 році, під час підготовки та при прийнятті рішень Уряду щодо виділення коштів резервного фонду державного бюджету, при використанні коштів резервного фонду розпорядниками допускалися порушення чинного законодавства.

Так, Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, з порушенням вимог Бюджетного кодексу України, Закону України "Про гуманітарну допомогу" та Порядку використання коштів резервного фонду бюджету було розподілено 28,1 млн. грн. (або 20 відс. від загального обсягу виділених коштів) на фінансування заходів, які не відносяться до непередбачених та видатки на які можливо було врахувати при формуванні проекту державного бюджету, та на надання гуманітарної й іншої допомоги за відсутності рішення Верховної Ради України або Президента України.

У 2005 році, внаслідок прорахунків при плануванні, низького ступеня обгрунтованості використання коштів резервного фонду, несвоєчасного освоєння розпорядниками, а також виділення їх у кінці року, залишилися невикористаними та повернуті до державного бюджету 25,9 млн. гривень. В результаті, не всі заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій реалізовано.

Зокрема, МНС повернуто до державного бюджету 11,5 млн. гривень. У тому числі, внаслідок невикористання бюджетних асигнувань і повернення їх до бюджету в Автономній Республіці Крим не здійснені виплати компенсацій населенню у сумі 4,0 млн. грн. за птицю, вилучену у зв'язку з захворюванням на пташиний грип. В Запорізькій області не виконані у повному обсязі заплановані заходи на суму 1,8 млн. грн. щодо облаштування тимчасових доріг на території 275-ї артилерійської бази ракет і боєприпасів (с. Новобогданівка Мелітопольського району).

В окремих областях, у результаті незабезпечення належного внутрішнього контролю за витрачанням коштів резервного фонду з боку обласних державних адміністрацій, як головних розпорядників коштів, при їх використанні на місцях допускалися порушення законодавства. Так, Покровською райдержадміністрацією Дніпропетровської області з порушенням порядку проведення тендерних процедур використано 3,3 млн. грн., виділених для проведення аварійно-відбудовних робіт на відтинку водогону балка Широка - смт Просяна. В результаті завищення фактичного обсягу виконаних робіт незаконні витрати склали 253,3 тис. гривень. Заплановані заходи виконані не в повному обсязі, мета, на яку виділялися кошти фонду, не досягнута. Не поновлено водопостачання чотирьох населених пунктів Межівського та Покровського районів, не забезпечені питною водою понад 7 тис. жителів та заклади соціальної інфраструктури.

Кабінетом Міністрів України у 2005 році не вжито ефективних заходів щодо реалізації пропозицій Рахункової палати (за результатами попередніх перевірок) щодо вирішення питання повернення до державного бюджету коштів у сумі 241,6 млн. грн., виділених з резервного фонду Кабінету Міністрів України у 1997-2000 роках на зворотній основі. Міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади не забезпечено належне виконання неодноразових доручень Уряду стосовно проведення інвентаризації заборгованості та повернення у повному обсязі зазначених коштів. Як підсумок, у минулому році було відшкодовано до державного бюджету лише 1,2 млн. грн. з загального обсягу заборгованості.