17 серпня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2006 рік
01.08.2006

Розглянуто Колегією Рахункової палати

29.06.2006

Дністровська ГАЕС для української енергетики -
тягар чи  додаткові можливості?

Аналіз питань, пов'язаних з будівництвом Дністровської ГАЕС, свідчить про відсутність виваженої державної політики введення нових потужностей електроенергетики держави, - такий висновок зробила Колегія Рахункової палати, заслухавши на своєму засіданні матеріали аналізу формування та перевірки використання коштів спеціального фонду державного бюджету, передбачених Міністерству палива та енергетики України  на будівництво Дністровської ГАЕС.

Замість передбачених проектом 9 років, будівництво триває 23-й рік. Введення в дію першого із семи агрегатів станції передбачено на четвертий квартал 2007 року. Лише у 1999 році, після 16 років будівництва Дністровської ГАЕС, вперше прийнята постанова Уряду "Про фінансове забезпечення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС".

Аудиторами Рахункової палати встановлено, що відсутність контролю Кабінету Міністрів України за виконанням своїх рішень щодо організації діяльності Міністерства палива та енергетики України, Національної комісії регулювання електроенергетики України і Державної податкової адміністрації України за повнотою наповнення спеціального фонду Державного бюджету України у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на реалізовану електроенергію та їх прорахунки при визначені порядку, механізму і форми розрахунку для перерахування зазначених коштів, спричинили до недоотримання спеціальним фондом державного бюджету у 2003-2005 роках 481,5 млн. гривень.

Зазначене Міністерство не забезпечило належного контролю за цільовим, економним та ефективним використанням коштів державного бюджету. Протягом 2003-2005 років на будівництво Дністровської ГАЕС використано 295,3 млн. грн. зі спеціального фонду державного бюджету, з яких не за цільовим призначенням - 13,6 млн. грн., неефективно - 61,3 млн. гривень.

До початку червня 2006 року на будівництві станції освоєно 1172 млн. грн. капвкладень або 33 відс. загальної вартості робіт будівництва першої черги Дністровської ГАЕС. Намагання Уряду України залучити недержавні інвестиції для прискорення добудови Дністровської ГАЕС не призвели до досягнення поставленої мети. На сьогодні стратегічного інвестора добудови Дністровської ГАЕС не знайдено.

Аудиторами зазначено, що передбачення у видатковій частині Державного бюджету України у 2003-2005 роках 3770 млн. грн. збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на реалізовану електроенергію, для фінансування розвитку інших секторів економіки, при значному обсязі незавершеного будівництва на об'єктах електроенергетики, недостатньо забезпечених фінансуванням, не сприяє зменшенню незавершеного будівництва в галузі  розвитку електроенергетики держави.

Крім того, відсутність контролю Міністерства за фактичним станом справ на об'єктах капітального будівництва призвела до невикористання у 2003 році 20,7 млн. грн. бюджетних коштів, що свідчить про неефективне управління Міністерством коштами державного бюджету.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України