18 травня 2022    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2006 рік
24.11.2006

Розглянуто Колегією Рахункової палати

07.11.2006

Захист водних артерій - турбота про майбутнє

Рахунковою палатою в рамках тристороннього паралельного аудиту з ВКО Республіки Білорусь та Республіки Польща проведено аудит стану захисту від забруднення вод басейну річки Західний Буг.

Результати аудиту показали, що Кабінетом Міністрів України вживаються заходи щодо дотримання вимог Конвенції з охорони та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. Проте залишається неузгодженою ще низка питань та положень, передбачених Конвенцією і спільними міжурядовими угодами. Аудит засвідчив, що з огляду на комплексність та повноту прийняття рішень з охорони вод в басейні річки Західний Буг, необхідно укладення тристоронньої угоди (Україна, Республіка Білорусь, Республіка Польща) та створення спільних органів її виконання.

З часу прийняття Водного кодексу України та затвердження Загальнодержавної програми розвитку водного господарства Кабінетом Міністрів України та Міністерством охорони навколишнього природного середовища не розроблено програму охорони вод і порядок пріоритетного фінансування на ці цілі з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, за відсутності яких використання коштів на заходи з охорони від забруднення вод басейну річки Західний Буг здійснюється за локальним принципом і не носить комплексного взаємодоповнюючого характеру.

Аудитом встановлено, що при фактично сталому водокористуванні в басейні річки Західний Буг, потужність очисних споруд підприємств, які здійснювали скиди вод протягом 2003-2005 років, практично, не збільшилась. Обсяг нормативно очищених вод зменшився, а обсяги скинутої забрудненої води та недостатньо очищеної збільшились більше, ніж у 2 рази. При цьому фінансові ресурси держави на заходи з охорони вод басейну річки Західний Буг, обсягом 3,3 млн. грн., спрямовувалися головними розпорядниками коштів державного бюджету безсистемно.

За результатами розгляду Звіту про результати аудиту стану захисту від забруднення вод басейну річки Західний Буг поінформовано Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України.

Висновки за результатами аудиту будуть використані при підготовці Спільного тристороннього Звіту про аудит захисту від забруднення вод басейну річки Буг із Республікою Польща та Республікою Білорусь.


Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України