16 травня 2022
27.11.2006

Зустріч заступника Голови Рахункової палати України
Олександра Яременка з делегацією Групи держав
Ради Європи проти корупції (GRECO)

22 листопада 2006 року в Рахунковій палаті України відбулась робоча зустріч заступника Голови Рахункової палати Олександра Яременка з делегацією GRECO. З Української сторони у зустрічі також взяли участь головний контролер-директор департаменту Василь Невідомий, начальник відділу міжнародного співробітництва Тарас Притула, а також начальник відділу з питань забезпечення боротьби з корупцією та злочинністю Міністерства юстиції України Олена Смірнова.

Метою візиту в Україну представників GRECO є її оцінювання на відповідність вимогам Кримінальної та Цивільної конвенцій про боротьбу з корупцією та Керівним принципам GRECO. За результатами оцінки буде підготовлено звіт щодо виконання Україною рекомендацій по боротьбі з корупцією.

Під час зустрічі Українська сторона поінформувала щодо ролі та місця Рахункової палати України у системі органів державної влади в сфері боротьби з корупцією, взаємодію з правоохоронними органами, засобами масової інформації та громадськістю з цих питань, співробітництво з міжнародними організаціями Вищих органів фінансового контролю (INTOSAI та EUROSAI).

Заступник Голови Рахункової палати України Олександр Яременко зазначив, що головне завдання Рахункової палати у вирішенні проблем протидії корупції - це забезпечення повного контролю у всіх сферах та на всіх етапах бюджетного процесу.

Крім того, гостям повідомили про результати міжнародної конференції EUROSAI "Роль Вищих органів фінансового контролю у боротьбі з корупцією та шахрайством", що проходила у вересні 2006 року в Києві, а також передали для роботи Рекомендації, прийняті під час цього форуму.

Делегація GRECO повідомила Українську сторону, що під час наступного візиту в Україну планується перевірити фінансування політичних партій, зокрема  за рахунок коштів державного бюджету.

Примітка:

1 січня 2006 року Україна приєдналась до Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

Основною метою GRECO є покращення спроможності країн-членів у боротьбі з корупцією через моніторинг їх відповідності Керівним принципам боротьби проти корупції GRECO. Діяльність спрямована на визначення недоліків національних антикорупційних механізмів та прийняття необхідного законодавства, здійснення інституційних реформ.

Повне членство в GRECO забезпечується участю країни в проведенні оцінювання та згодою на проведення оцінки в своїй країні.

До GRECO входять 42 країни Європи, серед них є Туреччина та США. Штаб-квартира знаходиться у Страсбурзі.