18 травня 2022
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2007 рік
12.12.2007

Чорнобиль знову в центрі уваги

4-5 грудня 2007 року в Рахунковій палаті України відбулося ІІ засідання спеціальної підгрупи з аудиту ліквідації наслідків природних і техногенних катастроф та радіоактивних відходів робочої групи Європейської організації Вищих органів фінансового контролю (EUROSAI) з аудиту навколишнього середовища, яке проходило під головуванням Валентина Симоненка - Голови Рахункової палати.

В роботі засідання взяли участь представники Королівства Норвегія, Республіки Польща, Російської Федерації, Словацької Республіки, Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччина, Швейцарської Конфедерації та Європейського суду аудиторів. З української сторони - Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Ради національної безпеки і оборони України, Державного комітету ядерного регулювання України.

Учасниками засідання розглянуто результати національних перевірок Чорнобильського фонду "Укриття" міжнародного координованого аудиту.

Протягом двох днів активно обговорювалися питання щодо виконання Плану заходів по перетворенню об'єкту "Укриття" в екологічно безпечну систему, який був розроблений у відповідності з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядами України та країн "Великої сімки", а також Європейською Комісією стосовно закриття Чорнобильської АЕС.

Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко в ході зустрічі з Координатором робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища з Вищої палати контролю Республіки Польща Збігневом Весоловським та Генеральним директором Офісу Генерального аудитора Королівства Норвегія Еріком Ларсеном обговорив питання подальшої роботи спеціальної підгрупи, презентації її роботи в ході VII Конгресу EUROSAI у червні 2008 року в Республіці Польща, а також процедуру підписання та розповсюдження Спільного звіту. Рахункова палата України, як Координатор проекту, взяла на себе зобов'язання щодо підготовки та узгодження Спільного звіту.

За результатами обговорення сторони погодили Протокол ІІ засідання спеціальної підгрупи.