13.10.2009

Делегація Рахункової палати взяла участь у засіданні робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища

З 6 по 9 жовтня 2009 року делегація Рахункової палати взяла участь у VII засіданні робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища (EUROSAI WGEA), що проходило у м. Софії, Республіка Болгарія.

У ході засідання робочої групи EUROSAI обговорювалися такі теми: «Аудит водного господарства та рамкова директива ЄС» та «Залучення незалежних експертів до проведення аудитів навколишнього середовища».

У рамках пленарної сесії з питань водного господарства виступила головний контролер - директор департаменту Рахункової палати Шулежко М. Я., яка поділилася досвідом та узагальнила напрацювання ВОФК України у цій сфері.

«Проблемні питання управління водними ресурсами мають чітко визначений транскордонний характер… Це дає можливість успішного проведення міжнародних координованих аудитів управління водними ресурсами на транскордонних водах, які можуть виступити дієвою допомогою огранам державної влади країн-учасниць як у розумінні проблем, так і в пошуку конкретних рішень», - зазначила у своєму виступі Шулежко М. Я.

На підтвердження цього Рахунковою палатою за останні чотири роки було проведено 5 міжнародних координованих аудитів у співпраці з ВОФК Угорщини, Польщі, Словацької Республіки, Білорусі та Болгарії, які детально торкнулися питань протипаводкового захисту та забруднення водних об'єктів.

Не бажаючи зупинятися на досягнутому, на засіданні робочої групи в Болгарії Рахункова палата виступила з ініціативою проведення міжнародного координованого аудиту захисту Чорного моря від забруднення. Розуміючи важливість регіону в економічній та геополітичній структурі світового співтовариства, на цю пропозицію відгукнулися усі країни Чорноморського басейну (Болгарія, Грузія, Росія, Румунія, Туреччина), а також ВОФК Словацької Республіки як країни, що розташована в басейні річки Дунай - основного джерела надходження забруднюючих речовин у Чорне море. Аудит буде проведено у 2009-2010 рр., а координатором проекту виступить ВОФК України.

Водночас у рамках двосторонньої співпраці з ВОФК Російської Федерації буде розглянуто більш широке коло питань, що включатимуть також оцінку стану, регулювання, охорону, вивчення та відтворення водних біологічних ресурсів Азово-Чорноморського басейну. Перші кроки з реалізації цього спільного дослідження були обговорені під час двосторонньої зустрічі представників ВОФК Росії та України, що відбулася в рамках засідання.

Крім того, Рахункова палата прозвітувала про діяльність очолюваної нею спеціальної групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф.

Довідка

Робоча група EUROSAI з аудиту навколишнього середовища є найчисельнішою серед робочих груп Європейської організації вищих органів фінансового контролю (EUROSAI). До її складу входять 44 європейські ВОФК.

Рахункова палата є членом робочої групи EUROSAI з аудиту навколишнього середовища з 1998 року. У 2008 році РПУ було обрано до складу Наглядового комітету - керівного органу EUROSAI WGEA.

повернутись