19.02.2010

Хоч куди кинь...

Падіння ВВП України в 2009 році досягло рекордного для
Європи показника на рівні 13,9%, повідомив голова Рахункової палати України Валентин Симоненко.

За його даними, динаміка приросту державного боргу торік перевищила критичний рівень: його обсяг зріс до 35% ВВП.

Глава Рахункової палати вважає, що економічна криза в Україні за минулий рік набула ознак системної. Подальший розвиток ситуації, за його словами, багато в чому залежить від дій нової влади: стан справ може як поліпшитися, так і погіршитися.

«Сьогодні ми перебуваємо в переломному пункті... Ми довго в цій точці не втримаємося», - підкреслив В.Симонєнко

Кажучи про виконання держбюджету в 2009 році, глава Рахункової палати зазначив, що він не був виконаний практично за жодним показником.

При цьому, за його оцінкою, оприлюднені Міністерством фінансів показники істотно спотворені, оскільки враховують безпідставне зарахування в дохідну частину держбюджету спеціальних прав запозичень на суму близько 14 млрд. грн., переплату податків також на 14 млрд. грн. та невідшкодування податку на додану вартість (ПДВ) на 23 млрд. грн.

Голова Рахункової палати також зазначив, що Україна повернулася до системи взаємозаліків і практикує списання боргів у бюджетному секторі.

«Газпром» не виключає розширення ГТС України

ВАТ «Газпром» не виключає можливого розширення існуючої газотранспортної системи України, повідомив заступник голови правління холдингу Валерій Голубєв журналістам у п'ятницю в Санкт-Петербурзі.

«Сьогодні першочергова турбота - надійність ГТС (України. - ІФ). Друга частина - це вже можливе її розширення», - сказав він.

При цьому В.Голубєв зазначив, що модернізація і розширення української ГТС не вплине на реалізацію проектів «Північний потік» та «Південний потік».

«Я думаю, що одне одного не стосується, оскільки наші нові морські проекти орієнтовані на нових споживачів, а ГТС України вже гарантовано завантажена», - пояснив він.

повернутись