19.03.2010

ЧИНОВНИКІВ ПОЗБАВЛЯТЬ БЮДЖЕТНОї ГОДІВНИЦІ

Питання підготовки державного Бюджету-2010 та боротьби з корупцією у бюджетній сфері обговорено в ході зустрічі Президента Віктора Януковича з головою Рахункової палати Валентином Симоненком.

«Те, що бюджет поточного року готується зі значним запізненням, дуже погано. Але нам обов'язково треба врахувати всі недоліки бюджету-2009, а також ту надскладну ситуацію, яку нині переживає економіка країни», - наголосив глава держави.

За цих умов перевантаження підприємств, майже половина яких працюють у збиток, додатковими податками є неприпустимим.

Валентин Симоненко має надати главі держави пропозиції і щодо оптимізації видатків, аби країна мала змогу не лише нормально прожити цей непростий рік, а й закласти фундамент зростання економіки на наступні періоди.

Глава держави наголосив на необхідності раціонального використання наявних у держави коштів за пріоритетними напрямками, які повинні бути визначені у бюджеті-2010, повідомляє прес служба Президента. Голові Рахункової палати доручено тримати це питання на жорсткому контролі.

«Я добре знаю: аби побороти корупцію в бюджетній сфері, привчити чиновників жити за законом, нам з вами слід буде добре попрацювати. Не дати рукам чиновників заробляти на бюджеті. І це буде нашою спільною справою», - підкреслив Віктор Янукович.

У свою чергу, Валентин Симоненко поінформував Президента, що бюджет-2009 не виконано за жодним з показників. «А ті показники, що хоч якось підходять за нормами закону, практично сфальсифіковано. Особливо це стосується зовнішніх запозичень, виплат зарплат, а також роботи Пенсійного фонду», - наголосив голова Рахункової палати.

Валентин Симоненко додав, що цей негатив допущено колишнім урядом, який керував країною у 2008 - 2009 роках. За даними Рахункової палати, лише з одного питання, а саме тендерних закупівель, особистими розпорядженнями експрем'єр-міністра Ю. Тимошенко та першого віце-прем'єр-міністра О. Турчинова або так званими протокольними рішеннями, без прийняття відповідних постанов Кабміну, державі лише поточного року завдано збитків на 20 млрд. гривень.

Окрім того, Валентин Симоненко розповів про стан справ у Пенсійному фонді, висловивши свої пропозиції щодо поліпшення і вдосконалення його роботи.

повернутись